Milliyetemlak.com Ana Sayfa > Projeler > ÇENGELKÖY’DE MESA - MESA

MESA - ÇENGELKÖY’DE MESA

İstanbul Anadolu - Üsküdar

Proje Alanı
100 Dönümlük
Konut Sayısı
298
Teslim Tarihi
Hemen Teslim
Satış Ofisi İletişim Bilgileri
Projeye Mesaj Gönder
* * * *
Katalog Talep Et
Gönder
Foto Galeri

ÇENGELKÖY’DE MESA

Eşsiz bir atmosferde, bulunmaz yaşam fırsatları:

 

İstanbul’un kalbinde, “Çengelköy’de MESA”

 

Türkiye konut sektörünün öncüsü MESA’nın 40’ncı yılında başlattığı konsept projesi Çengelköy’de MESA, “İstanbul’un yakınında” değil tam merkezinde, doğa, tarih ve kültürel güzelliklerin kucaklaştığı noktada; kaliteli, çağdaş, güvenli ve huzurlu bir ortamda “mutlu yaşam”ın tüm altyapısını sunuyor.

Dünya inşaat sektörüne geliştirdiği tünel kalıp teknolojisiyle katkıda bulunan, Türkiye’de konut sektörünün en önemli ve köklü kurumlarından MESA, yeni konut projesi Çengelköy’de MESA’yı “İstanbul’da kalan son İstanbul” sloganıyla hayata geçirdi. Proje, İstanbul’a yakın değil tam da kalbinde, sahili, tarihi çınarı ile, iskelesi, börekçisi ile, TV dizileri, bademi ile, semt kültürü, tarihi ile, muhteşem doğal güzellikleri ve sımsıcak insanları ile boğazın ünlü “saklı cennet”i Çengelköy’de başladı. Bu tüm zengin atmosferinin yanı sıra Çengelköy’de MESA, Osmanlı Dönemi’nde temiz havası nedeniyle göğüs hastalıklarını tedavi amacıyla kullanılan arazide, bilinen MESA kalite ve güvencesi ile; olabildiğince geniş bir yeşil alana karşın, az katlı binalarda sunduğu, bölge dokusuyla uyumlu ‘yatay yaşam’ konsepti ile büyük beğeni topluyor. “Çengelköy’de MESA”nın birçok özelliğiyle birden yarattığı bu toplam cazibe,  küresel krize rağmen seçkin aileleri bu projeye çekiyor.

Tüm detaylar düşünülmüş

Çengelköy’de MESA; neredeyse tamamı yeşil olan 100.000 metrekarelik bir alan üzerinde kuruldu. Proje, %80’i yeşil alana ayrılmış bu arazide, çevre dokusuna uyumlu, bölgenin sıcaklığı ve güzelliğini yansıtan 3’er katlı 46 bloktan oluşuyor. Projede, her ihtiyaca uygun 6 farklı tipteki bloklar, büyüklükleri 80 metrekare ile 290 metrekare arasında değişen toplam 298 adet daireden oluşuyor. Daha önce de ‘Çengelköy Evleri’ ile yine Çengelköy’de kaliteli yaşam alanları yaratan MESA, Çengelköy’de MESA ile 1+1’den 6+1’e kadar olan büyüklükteki daireleriyle, tek başına yaşayanlardan, birkaç nesil bir arada yaşayan en kalabalık ailelere kadar tüm ihtiyaçları karşılayan konut yapısıyla, mutlu, huzurlu ve güvenli bir yuva fırsatı sunuyor. “Mutlu yaşam”a dair tüm detayların, ‘mükemmellik’ ile çözüldüğü projenin yapım sürecinde kullanılan tüm malzemeler, alışılagelmiş MESA kalitesi ve yüksek standartlarında seçilmiş.

‘Kaliteli yaşam’ garantisi 

Eşsiz konumu ve yüksek standartlarıyla, adeta mutluluk ve huzurun, kısacası ‘kaliteli yaşam’ın garanti edildiği projede, içerisinde kapalı – açık yüzme havuzları, fitness, sauna, çocuk kulübü, squash, çok amaçlı salonun bulunduğu 1300 metrekare büyüklüğünde bir sosyal merkez tüm ihtiyaçları karşılıyor. Bunların dışında devasa yeşil alanda peyzaj projesine uygun olarak, tenis kortu, basketbol – voleybol sahası, çeşitli çocuk oyun alanları, yürüme yolları gibi dış mekân düzenlemeleri bulunuyor. Yeraltında bulunan, kapalı otopark alanında tüm bloklar birbirine bağlanarak, dairelere direkt ulaşım imkanı sağlanıyor. Ayrıca blokların bodrum katlarında, her daireye ait birer depo bulunuyor.

Ekolojik sosyal merkez

Yenilenebilir enerjinin konutlarda kullanımı konusuyla yakından ilgilenen ve bu yöndeki araştırmalara destek veren MESA, Çengelköy’de MESA projesinde bu yönde önemli bir adım attı. Çengelköy’de MESA’da sosyal tesis, yenilenebilir enerji kullanarak, tüketiminin ciddi bir bölümünü karşılayacak. Bununla birlikte binalarda kullanılan atık su da, filtreleme ve arıtma ile yeşil alanın sulanmasında tekrar kullanılarak, ‘çevre duyarlılığı’ ortaya kondu. Tasarımdan, elektriğe, ısıtma/soğutmadan su kullanımına kadar “Daha az kirleten ve daha az tüketen ekolojik bir sosyal merkez”e sahip olan Çengelköy’de MESA, bu konudaki ‘eğitmen’ konumuyla da farklı bir sosyal sorumluluk çalışmasına imza atıyor.

Ayrıca trafiğin de tamamen yer altına alındığı projede, acil durumlar dışında siteye araç girişi yasaklanarak, 83.000 metrekarelik yeşil alanın tamamı kullanıma ayrıldı. Böylece site içinde hava ve gürültü kirliliğinin de önüne geçildi.             

 


© 2017 milliyetemlak.com Her hakkı saklıdır.