Yer Döşemelerinde 2017 Trendi

yer döşeme trendleri

2017 yer döşeme trendleri, yeni yılda yeni bir başlangıç yapmak ve evinin atmosferini değiştirmek isteyenler için farklı seçenekler ve ipuçları sunuyor. Peki, 2017 yılına hâkim olacak yer döşeme trendleri neler?
Yaşam alanlarına estetik bir görünüm kazandıran yer döşemeleri, hiç kuşkusuz, iç mekân dekorasyonunun en önemli ögeleri arasında yer alıyor. Her sezon farklı renk ve uygulamalarla dikkat çeken bu ürünler, gelişen teknolojiyi son moda dekorasyon trendleriyle bir araya getirerek, özgün ve modern görünümlü mekânlar yaratıyor
Her sezon farklı renk ve uygulamalarla dikkat çeken yer döşemeleri, kimi zaman modern, kimi zaman klasik çizgileriyle, 2017’de mekânlara farklılık katmaya devam ediyor. İşte 2017 ‘de fark yaratacak zemin dekorasyon modası.

Her Mekânda Şıklık Yaratan Parkeler

parke döşeme

Önceden sadece birkaç odada kullanılan parkeler, son dönemlerde yaşam alanlarının tamamında tercih ediliyor. Dayanıklı ve sağlıklı dokuları ve su geçirmez özellikleriyle mutfak ve banyolarda da güvenli ve pratik bir kullanım sunan bu ürünler, 2017’nin popüler yer döşemeleri arasında yer alıyor.

Geniş ve uzun görünüm sahip yeni tasarımları ile mekânlara minimalist bir görünüm kazandıran parke modelleri, 2017 yılı dekorasyon trendlerinde beyaz meşe, çam, akçaağaç gibi beyaz ve gri tonlarını yansıtan natürel renk seçenekleriyle ön plana çıkıyor. Yanı sıra, eskitme ve otantik görünümlü parke modelleri de, yeni yılda evlere farklılık katacak popüler yer döşemeleri arasında yer alıyor. Yine, modası hiç geçmeyen ahşap parkeler, ahşabın doğallığı ve sıcaklığını evlerine taşımak isteyenlere hitap ediyor.

Üç Boyutlu Yer Döşemeleri ile Gerçekçi Görünüm

3 boyutlu yer döşemesi
decoist.com

2016 yılında öne çıkan üç boyutlu döşemeler, 2017 yılında da gözde modellerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Zemin dekorasyonuna yeni bir boyut kazandıran 3D yer döşemeleri, teknolojinin dekorasyona yansıtan birbirinden ilginç modelleriyle dikkat çekici bir dekorasyona imza atıyor. Üç boyutlu bu ürünler, sade ev dekorasyonlarına canlılık atarken, gerçekçi görünüm veren dokuları sayesinde yaşam alanlarında sıra dışı ve canlı bir atmosfere kavuşmanıza imkân tanıyor. Özellikle; banyo, mutfak ve koridor zeminlerinde kullanılan bu döşemeler, 2017 yılının en beğenilen modellerinden biri olacağa benziyor.

Kombo Yer Döşemeleri ile Yaratıcı Tasarımlar

kombo-yer-doseme

2017 yılında evlerin havasını değiştirecek trendlerden biri de, ahşap ve seramiğin birlikte kullanıldığı kombo döşemeler. Kontrast şıklığını yaşatan bu ürünler, ahşabın sıcaklığını seramik döşemelerin modern ve doğal duruşuyla birlikte sunuyor. Farklı dokusuyla, salon, oturma odası gibi alanlara estetik ve asil bir görünüm katan bu ürünler; mutfak, banyo ve hol gibi mekanlarda yaratıcı çözümler sunuyor. Altıgen, petek ya da balıksırtı seçeneklerinin yer aldığı bu döşeme modelleri, evde sıcak bir atmosfer oluşturmak, aynı zamanda sıradanlıktan uzak bir ev dekorasyonuna sahip olmak isteyenlerin tercihi oluyor.

Ahşabın enerjisini ve sıcaklığını evin tüm alanlarında yaşamak isteyenler için tasarlanan ahşap görünümlü seramikler, 2017’de özellikle mutfak ve banyo zeminlerinin beğenilen trendlerinden biri olacağa benziyor. Ahşabın sıcaklığını seramiğin dayanıklılığıyla bir araya getiren bu modeller, dayanıklı ve kolay temizlenebilir özelliği ile de fonksiyonel bir kullanım sağlıyor.

Doğallık Geri Döndü: Mermer ve Granit

mermer yer döşeme

Doğallığın ön planda olduğu 2017 dekorasyon trendlerinde, mermer ve granit yer döşemeleri de gözde modeller olarak karışımıza çıkıyor. Özellikle, son dönemlerde cazibesini artıran mermer, yaşam alanlarına modern ve aydınlık bir görünüm katıyor. Özel dokusuna eşlik eden şık ve temiz görünümü ile öne çıkan granit yüzeyler ise, evde lüks bir atmosfer yaratmak için en uygun yer döşemesi modellerinden biri oluyor.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Milliyet Emlak
Takip Et
Latest posts by Milliyet Emlak (see all)