Yeni Evlenecekler İçin Salon Dekorasyonu

yeni evli çiftlere dekorasyon önerileri

Evlilik sürecini en keyifli aşamalarından biri, hiç kuşkusuz, yaşanacak evin dekorasyonudur. Evlenecek çiftler için, yeni bir yaşamın kapılarını açacak mekânların huzurlu ve keyifli bir atmosfere sahip olması gerekir. Özellikle günün yorgunluğunu ve stresini atarak keyif yapmak ya da misafirleri şık bir ortamda ağırlamak için, salon dekorasyonuna daha fazla özen gösterilir.

Peki, evlenecek çiftler, salonu dekore ederken nelere dikkat etmeli? İşte, yeni evlenecekler için salon dekorasyonu önerileri.

Detaylara Hâkim Olun

yeni çift evi

Evlilik sürecinde sıfırdan bir salon oluşturmak, doğru bir plan dâhilinde, mevcut dekorasyonu yenilemekten çok daha keyifli ve kolay bir hale dönüşür. Bu nedenle, dekorasyon öncesinde, alanın detaylarını öğrenmeniz gerekir. Salonun ölçülerini bilmeniz, mobilya seçiminde daha doğru tercihler yapmanıza yardımcı olurken, pencerelerin konumu perde ve aydınlatma seçiminizi kolaylaştıracaktır. Yine başlangıçta evinizde hâkim olacak dekorasyon stilinizi belirleyerek, nasıl bir görünüm istediğiniz netleştirmeniz, doğru eşya ve aksesuar seçimi yapabilmeniz açısından avantaj sağlar.

Fonksiyonel ve Pratik Tasarımlara Yönelin

yeni çiftlere özel dekorasyon

Salon oturma grubunun yanı sıra, televizyon, sinema sistemi gibi pek çok elektronik cihazın da yer aldığı bir yaşam alanıdır. Hatta pek çok evde yemek odası salonda yer alır. Bu açıdan, özellikle küçük bir salonunuz varsa, fonksiyonel ve pratik mobilya ve aksesuarlar kullanarak, daha rahat ve kullanışlı bir salon dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Raflı ve çekmeceli TV üniteleri ile elektronik eşyalarınızın yanı sıra, aksesuar ve fotoğraflarınız için şık bir sergi alanı yaratabilirsiniz. Evlendikten sonraki ilk dönemde, misafirinizin çok olacağınızı göz önünde bulundurarak, açılıp kapanır yemek masalarını tercih ederek, hem misafirlerinizi rahatça ağırlayabilir, adından masayı kapatıp, eski ferah salon görümünüze geri dönebilirsiniz.

Konfor ve Estetiğin Buluştuğu Mobilyalar Tercih

yeni çift salonu

Salon, yeni evinizde en çok zaman geçireceğiniz ve misafirlerinizi ağırlayacağınız yaşam alanıdır. Bu nedenle, salon mobilyalarınızı seçerken hem konforlu hem de şık modelleri tercih etmelisiniz. Farklı dekorasyon stilleriyle uyumlu tasarımlarla öne çıkan L koltuk modelleri, modern duruşlarıyla konforlu ve şık bir ortam yaratırken, aynı zamanda yerden tasarruf ederek ferah bir salon oluşturur. İsterseniz, bu koltukları, kontrast oluşturacak renkte bir berjerle kombinleyerek, daha çarpıcı bir görünüm elde edebilirsiniz. Klasik ve gösterişli bir dekorasyon tercih edecekseniz, konforlu tasarlanmış, kenar işlemeli mobilyaları, altın rengi aksesuar ve aydınlatmalarla bir arada kullanabilirsiniz. Ayrıca, rahatlığı ve şıklığı bir arada sunan country tarzı mobilyalar, konforun yanı sıra salonunuza nostaljik ve romantik bir etki katmanıza yardımcı olacaktır.

Duvarlara Zenginlik Katın

yeni çiftlere özel salon dekorasyonu

Dekorasyonun en önemli ögeleri arasında yer alan duvarlar, salon görünümü açısından da büyük önem taşır. Bu doğrultuda farklı detaylarla hareketlendirilmiş duvarlar, salona estetik bir duruş kazandırırken, aynı zamanda dekorasyon stilinin tamamlayıcısı olur. Pek çok desen ve model seçeneğini sunan duvar kâğıtları ile yeni eviniz için istediğiniz salon dekorasyonunu elde edebilirsiniz. Çiçek desenli ve pastel tonlardaki duvar kâğıtları ile renkli ve romantik bir salona kavuşabilir, renk geçişleri ile hareketlendirilmiş geometrik desenli duvar kâğıtları ile modern bir görünüm oluşturabilirsiniz. Salonunuz küçükse, seçimlerinizi üç boyutlu desenlerden yana kullanmanız, alana derinlik katarak, daha geniş ve çarpıcı görünmesini sağlayacaktır.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

BENZER YAZILAR