Yeni Evleneceklere Misafir Odası Dekorasyon Önerileri

yeni evleneceklere misafir odası dekorasyonu

Evlilik kararı alan çiftler, evlerini dekore ederken tarzlarını yansıtan, kullanışlı ve rahat mobilyaları tercih ediyor. Misafir odaları için genellikle spor ve modern tarzdaki eşyalar seçiliyor. Yeni evlenecekler; hem masrafları azaltmak, hem de sade, ferah bir görünüm oluşturmak için misafir odalarını dekore ederken minimalist tarza yöneliyor.

Dekorasyonda temel ihtiyaçlarınıza öncelik verin

misafir odası

Yeni evleneceklere misafir odası dekorasyonu için sunulan alternatifler arasında genellikle fazla gösterişli ve süslü parçalar bulunuyor. Oysa yeni bir yuva kuranların eşya seçiminde önceliği, temel ihtiyaçlarına vermesi gerekiyor. Bu nedenle evlilik kararı alan çiftler, misafir odalarını dekore etmek için kullanışlı ve fonksiyonel mobilyaları tercih ediyor.

Siz de evinizi dekore ederken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurursanız; hem masraflarınızı azaltabilir, hem de evinizi daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Örneğin evinizde misafirler için ayırabileceğiniz bir yatak odası yoksa, salonunuz için yataklı koltuk takımları satın alabilirsiniz. Sandıklı koltuk takımları ve dolaplı televizyon üniteleri sayesinde fazla eşyalarınızı saklayabileceğiniz ekstra depolama alanı kazanabilirsiniz. Kitaplarınız, yemek takımlarınız ve aksesuarlarınız için kitaplık ya da gümüşlük şeklindeki vitrin takımlarını kullanabilirsiniz.

Evinizin mimari yapısına uygun eşyalar tercih edin

yeni evlenecek çift evleri

Çiftler, evlilik hazırlıkları yaparken mobilya seçiminde aceleci davranabiliyor. Satın alınan mobilyalar, yerleşilen evin mimari yapısına uygun olmayabiliyor. Odalara sığmayan eşyalar, dekorasyon açısından zorluklar yaşanmasına yol açıyor. Bu durumla karşılaşmamak için öncelikle taşınacağınız evdeki odaların ölçülerini almalı ve eşyalarınızı bu ölçülere uygun olarak seçmelisiniz. Halı, perde, aydınlatma gibi eşyaların seçimini taşınma işinden sonraya bırakmalısınız. Eviniz küçükse, duvarlar kiriş ve kolonlarla bölünmüşse uygulama kolaylığı açısından duvar kağıdı yerine desenli badana yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Henüz ev tutmadıysanız; köşe koltuk, tek parça televizyon ünitesi ve vitrin takımı gibi büyük mobilyalar yerine; her eve rahatlıkla sığabilecek küçük parçalı mobilyalar satın alınarak yerleşme sürecini kolaylaştırabilirsiniz.

Tarzınızı yansıtmaktan çekinmeyin

Yeni bir ev kurmaya hazırlanan çiftler, misafir odası dekorasyonu için alışverişe çıktıklarında başkalarının fikirlerinden etkilenip tarzlarına uygun olmayan eşyalar satın alabiliyorlar. Zevklerini yansıtmayan eşyaları kullanmak, kişilerin eve alışma sürecini zorlaştırabiliyor. Böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız, misafir odanızı dekore ederken başkalarının fikirlerine danışsanız da kendi tarzınıza öncelik vermelisiniz. Eşya seçimine koltuk takımlarından başlayabilir, diğer eşyalarınızı koltuklarınıza göre seçerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Misafir odanıza romantik bir hava katmak istiyorsanız modası hiç geçmeyen vintage mobilyalara yönelebilirsiniz. Yaşam alanlarınızda sadeliğe ve rahatlığa öncelik veriyorsanız spor dekorasyonu, doğal ve nostaljik tasarımları beğeniyorsanız rustik dekorasyonu tercih edebilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR