Yedi Numara Dizisi Nerede Çekildi?

Yedi Numara Dizisi Nerede Çekildi?

Türk komedi dizileri denilince hemen akla gelen yapımlardan biri Yedi Numara’dır. Hatta pek çok televizyon izleyicisinin gelmiş geçmiş en iyi Türk komedi dizi olarak tanımladığı Yedi Numara, üniversite hayali kuran gençlerin, üniversite yıllarının özlemini çekenlerin ve gerçek dostluğun hikayesini arayanların dönüp dönüp izlediği bir dizi olmuştur. Bir televizyon klasiği haline gelen Yedi Numara dizisi nerede çekildi, oyuncu kadrosunda kimler vardı ve konusu neydi? sizler için araştırdık.

Sıcak bir dostluk hikayesi

Bu iki katın en üstünde çevre mühendisliğini kazanmış ve büyük kentlerden gelmiş Cansu, Armağan, Ayten ve Rüya yaşıyordu.

2000-2003 yılları arasında TRT’de yayınlanmış ve hala internet üzerinde izlenmeye devam eden Yedi Numara, İstanbul’a üniversite eğitimi için gelen dört kız arkadaşın ev bulma çabalarıyla başlar. Yurtta rahat edemedikleri için ev aramaya başlayan dört arkadaşın buldukları evlere ya paraları yetmez ya da öğrenci oldukları için ev sahipleri tarafından reddedilirler ve sonunda diziye adını veren 7 numaralı evi bulurlar.

Evde aynı üniversitede okuyan iki taşralı erkek ve ev sahipleri de kalmaktadır. Zaman zaman diziye dahil olan akrabaları da unutmamak gerekir. Tüm bu karakterler arasında geçen komik olayları konu alan Yedi Numara, üç sezon boyunca toplam 92 bölüm olarak ekranlara gelmiştir.

Yedi Numara dizisinin unutulmaz oyuncu kadrosu

Ä°lgili resim

Yönetmenliğimi Haluk Bener ve Sadullah Celen’in üstlendiği Yedi Numara’nın oyuncu kadrosunda ev sahibi Zeliha’yı canlandıran Şebnem Sönmez, Zeliha’nın eşi Vahid’i canlandıran Engin Alkan, Tuba Erdem, Nuray Uslu, Ayça Mutlugil, Gülden Güney, Volkan Girgin, Okan Selvi, Özlem Türkad ve Çağlar Çorumlu gibi isimler yer almıştır. Dizi oyuncularından Recep karakterini canlandıran Volkan Girgin, Rüya karakterini canlandıran Nuray Uslu ve Ayten karakterini canlandıran Ayça Mutlugil aynı zamanda dizinin senaryo ekibinde de bulunmuştur.

Dizinin sevenleri ziyaret ediyor

İşte diziye ismini veren o 7 numaralı ev.

Yedi Numara dizisi ana mekan olarak çok katlı ahşap bir konakta geçmiştir. Bu konak için iki farklı ev kullanılmıştır. Bunlardan biri Üsküdar’da yer alan Kandilli Derman Sokak Numara 1’deki tarihi köşktür. Dizinin ilk 13 bölümü burada çekilmiştir. Kandilli iskelesinden yukarı çıkan yokuş, sizi bu tarihi ahşap binaya götürür. Sonraki bölümler ise Beyazgül Caddesi No:55 Arnavutköy Beşiktaş adresinde bulunan tarihi ahşap binada çekilmiştir.

Dizide ev sahibi Zeliha karakterinin işlettiği mantı dükkanında geçen sahneler ise Hisarüstü’nde yer alan ve o dönem adı Dilşad olan bir internet kafede çekilmiştir. TRT’nin en çok sevilen ve ses getiren dizilerinden biri olan Yedi Numara’nın çekildiği bu evler, hala izleyenleri tarafından ziyaret edilen mekanlardır.

Etiketler: , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR