Yatağınızın Şekli Karakterinizi Yansıtıyor

Yatağınızın Şekli Karakterinizi Yansıtıyor

Her insanın kendine has yatak toplama şekli vardır. Kimisi sıkı sıkı bir örtüyle örterken, kimisi “nasılsa akşam tekrar bozulacak” diyerek dağınık bırakıp evden çıkar. Güne başlarken yatağı ardınızda bırakır gidersiniz, ancak evden çıkarken yatağı bıraktığınız hâl, karakteriniz hakkında pek çok ip ucu barındırır. Yatak toplama şeklini analiz ederek hem kendinizi hem de çevrenizdekileri daha iyi anlayabilirsiniz.

Boşver dağınık kalsın

Yatağını toplamadan güne başlayan insanlar, genelde düşünüldüğü üzere tembel kişiler değildirler. Bu insanlar daha çok; plan yapmakla vakit kaybetmeyen, hayatın akışı içinde rahatlıkla yol alabilen kişilerdir.

Biraz çeki düzen verelim

Çarşafı düzeltip yastıkları simetrik hale koyunca, bir de üzerine battaniye düzeltilince yatak toplanmış sayılır. Hiç bir şeyi katlayıp kaldırmadan yerlerini düzenleyerek yataklarını toplayan insanlar, görünüşten çok işlevselliğe önem veren kişilerdir. Belli bir durum karşısında en basit ve etkili yolu bulurlar.

Hepsinin üstü kapansın

Çarşaf, yastıklar ya da yorganın dağınıklığı bir yatak örtüsü yardımıyla kapandığında yatak dışarıdan güzel görünür. Tek hamlede tüm dağınıklığın çirkin görüntüsünü ortadan kaldırmayı tercih eden insanlar, detaylarla ilgilenmeyen kişilerdir. Detaylara hassasiyet göstermek yerine genel görünümün güzelliğini önemserler.

Çakı gibi olmalı

Yatak toplandıktan sonra bir hastane odasına ilk girdiğiniz zamanki gibidir. Köşelerde kalan kısımlar titiz bir şekilde katlanmıştır. Eğer yatağınız sabahları bu şekilde görünüyorsa yatak toplamayı görev edindiniz demektir. Ayrıca bu yatak toplama şekli sizin organize ve planlı bir kişi olduğunuzu gösterir.

Aslan yattığı yerden belli olur

Tarzınıza uygun yastıklar, ayak ucunda katlanmış şık bir örtü ile sonlanır. Yatağın ortasına doğru atılmış renkli bir silindir yastık kombini tamamlar. Estetiğe ve ayrıntılara önem veren kişiliğiniz her sabah yatağınızda hayat bulur. Sizin için bir işin yalnız tamamlanması yetmez; estetik bir şekilde ve hiç bir ayrıntı atlanmadan tamamlanması gerekir.

Bir çarşaf yeter

Minimalist bir bakış açısına sahip olan insanlar, yatak odası dekorasyonlarında basit ve sade bir yatağı tercih ederler. Yatağın üzerinde fazladan bir yastık dahi bulunmaz. Bu durum yatak toplamayı kolaylaştırdığı gibi içe kapanık bir kişiliğin de sinyallerini verir.

Yere düşen yerde kalır

Ayaklarınıza dolanan çarşafın geç kalmanıza sebep olmasına izin veremezsiniz. Yere düşmüş çarşaf ve battaniye siz akşam dönene kadar odanın zemininde bekleyebilir. Yatak toplamak sabahları sizin için sadece vakit kaybıdır. Çünkü siz; dışa dönük kişiliğinizle, hayatı dolu dolu ve spontane yaşamayı seversiniz.

Etiketler: , , , , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR