Yaşamın Kıyısında Nerede Çekildi?

Yaşamın Kıyısında Nerede Çekildi?

Dramatik bir hikayeyi ana karakterin gözlerinden en doğal hali ile aktaran Yaşamın Kıyısında filmi senenin en çok ses getiren filmlerinden biri oldu. Dokunaklı sahneleriyle Yaşamın Kıyısında nerede çekildi, yönetmeni ve oyuncuları kimlerdi?

Yaşamın Kıyısında nerede çekildi?

6 dalda Oscar’a aday olan En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Orijinal Senaryo dallarında Oscar ödülü kazanarak büyük ses getiren Yaşamın Kıyısında (Manchester By The Sea), yılın en beğenilen filmlerinden biri olarak öne çıkıyor. Gangs of New York ve Analyze This gibi daha birçok başarılı yapımın da yönetmeni olan Kenneth Lonergan’in yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği film, ismini aynı zamanda filmin de çekildiği yer olan Massachusetts eyaletindeki Manchester By The Sea kasabasından alıyor.

Bu kasaba filmin dramatik yapısına mükemmel uyum sağlayan mekanları ile bir balıkçı kasabasında olabilecek atmosferi en gerçekçi şekilde yaratmayı başarıyor. Filmin ilk sahnelerinin Manchester By The Sea kasabasında çekilmesine rağmen çoğu sahne Gloucester, Swampscott, Beverly, Lynn ve Salem gibi farklı lokasyonlarda çekiliyor.

Yaşamın Kıyısında filmi ne üzerineydi?

Geçmişte yaşadığı bir dizi trajedi yüzünden doğup büyüdüğü kasabasından uzakta, Boston’da yaşayan Lee Chandler, hayatını kapıcılık, tamircilik, sıhhi tesisatçılık, elektrikçilik gibi işler yaparak kazanıyor. Oldukça yalnız bir hayat süren ve insanlardan uzak yaşamayı tercih eden Lee Chandler, uzun zamandır uğramadığı kasabası Manchester By The Sea’den acil bir telefon alıyor. Ağabeyinin hastaneye kaldırılması ve vefat etmesi üzerine başlayan süreç Lee’yi geçmişle yüz yüze getirecek ve hayatını tekrar değiştirecektir. Ancak Lee’nin tek istediği kendi acısını sessizce yaşayarak geçirdiği Boston’daki dünyasına geri dönmektir.

Filmin başrollerinde kimler vardı?

Şimdiden klasikler arasına girmeyi başaran filmin başrollerinde Oscar ödüllü oyuncular Michelle Williams ve Casey Affleck ile Lucas Hedges, Kyle Chandler, Matthew Broderick gibi sevilen oyuncular yer alıyor. Hollywood’un en ünlü yıldızlarından biri olan Ben Affleck’in de kardeşi Casey Affleck, filmin başrol karakteri Lee Chandler’ı canlandırıyor. Filmdeki başarılı performansı sayesinde 2017 Oscar Ödülleri Töreni’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünün sahibi olmayı başaran Casey Affleck, bu dramatik filmin, içine kapanık karakteri Lee’yi canlandırdığı oyunculuğu ile unutulmazlar arasına giriyor.

Filmin Oscar ödüllü diğer oyuncusu Michelle Williams ise Randi adlı karakteri canlandırırken sergilediği oyunculuğu ile izleyicilerin beğenisini kazanıyor. Yakın zamanda vefat eden Heath Ledger’ın eski eşi olan Michelle Williams uzun süredir Oscar adaylıkları ile dikkatleri üzerine topluyor.

Etiketler: , ,

BENZER YAZILAR