Yalnızca 200 TL Harcayarak Salonunuzu Baştan Yaratın

Yalnızca 200 TL Harcayarak Salonunuzu Baştan Yaratın

Yaşam alanlarında yapılan ufak değişiklikler, ev sakinleri için büyük motivasyon kaynağı olabiliyor. Siz de 200 TL gibi bir bütçeyle evinizin havasını değiştirebilir, salonunuza modern bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bunun için işe, aksesuarlarınızı dekorasyon trendlerine göre değiştirerek başlayabilir, küçük dokunuşlarla salonunuzu baştan aşağı yenileyebilirsiniz.

Dekorasyonda Son Zamanların En Moda Renklerini Kullanın

yastık kılıfları

Dekorasyon modası, tıpkı giyim modası gibi oldukça hareketli ve değişken bir yapı gösteriyor. Yıllardır koyu bej, kahverengi, krem ve vizon tonlarının hakim olduğu salonlarda, son zamanlarda daha canlı renkler kullanılıyor. Toprak tonlarının yerini mavi, yeşil, sarı ve turuncular alıyor. Gümüş ve bakır tonlarındaki metalik aksesuarlar yeniden moda oluyor. Siz de modern bir atmosfer oluşturmak için salonunuza bu renkleri taşıyabilirsiniz. Örneğin; düz, kahve tonlarındaki koltuklarınızı koyu mavi, turuncu ya da petrol yeşili kırlentlerle ve koltuk şallarıyla hareketlendirebilirsiniz. Bu iş için ev tekstili ürünleri satan mağazalardan 10-15 TL’ye alacağınız renkli kırlentleri kullanabilir, dilerseniz evinizdeki artık kumaşlardan kendiniz kırlent kılıfı dikebilirsiniz. Desenli perdeleriniz varsa, gümüş renkli aksesuarlarla trendleri yakalayabilirsiniz. 20-30 TL’ye sarkıt, püskül formundaki perde aksesuarları ya da mıknatıslı perde tutucuları bulabilirsiniz.

Rustik Detaylarla Ortama Sıcak Bir Hava Katın

lambader

Teknolojinin gündelik hayatın sıradan bir parçası haline geldiği son 10 yılda, endüstriyel dekorasyon; mutfaklardan salonlara, yatak odalarından banyolara kadar etkisini göstermişti. Şimdilerde ise dekorasyonda eskiye ve basite dönüş gözlemleniyor. Siz de ekonomik dekorasyon yöntemleriyle salonunuzu yenilemek, ortama sıcak ve otantik bir görünüm vermek için ahşap ayaklı lambaderler, oymalı çerçeveler ve aynalar kullanabilirsiniz. Dekorasyon ürünleri satan mağazalarda 20 TL’ye fotoğraf çerçeveleri bulabilirsiniz. Gösterişli aynalardan hoşlanıyorsanız 60-70 TL’ye oymalı bir ayna alabilirsiniz. Büyük çiçeklerinizi, 10-15 TL gibi bir fiyata sahip olabileceğiniz toprak saksılara yerleştirebilirsiniz. Mevcut lambaderlerinizi evdeki malzemelerden yararlanarak yenileyebilirsiniz. Ahşap zeminleri uygun fiyatlı küçük kilimlerle süsleyebilir; salonunuzda işlenmemiş ağaç, halat, taş gibi doğal ögeler kullanarak rustik dekorasyon trendlerini salonunuza yansıtabilirsiniz.

Kendiniz İçin Küçük Dinlenme Köşeleri Oluşturun

en çok satılan kitaplar

Yakın zamanın en popüler dekorasyon trendlerinden biri de salonlardaki dinlenme köşeleri oluyor. Minderler ve puflarla daha konforlu bir hale getirilen okuma köşeleri, salonla uyumlu şekilde dekore edilerek yepyeni yaşam alanlarına dönüştürülüyor. Eğer geniş bir salonunuz varsa siz de kendinize bir okuma köşesi yapabilirsiniz. Uygun fiyata satın alabileceğiniz ya da evde kendiniz dikebileceğiniz minderler ve kırlentlerle donattığınız köşenizi sehpa ve taburelerle genişletebilirsiniz. Daha sıcak ve loş bir görünüm için sarı ampul taktığınız bir lambaderle ortamı aydınlatabilirsiniz. 30-50 TL gibi bir harcamayla, dinlenme köşeniz için şık bir aydınlatma satın alabilirsiniz. Kitaplığınızın yanı başına, istediğiniz renklere boyadığınız ahşap palet ve kasalarla yükseltilmiş bir sedir yapabilir, battaniye ve kırlentlerle sedirinizi süsleyebilirsiniz. Bu işlem için atık meyve kasalarını kullanabilir, 10-15 TL’ye alacağınız sprey boyalarla boyayarak alternatif bir mobilya oluşturabilirsiniz. Toplamda yalnızca 200 TL harcayarak salonunuza yepyeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Etiketler: , , , , ,

Öznur Doğan
Takip Et

Öznur Doğan

İnsanlığa sunulmuş en güzel yaşam alanı bence başımızı yukarı kaldırdığımızda gördüğümüz o mavidir.
Öznur Doğan
Takip Et
BENZER YAZILAR