Yalnızca 200 TL Harcayarak Misafir Odanızı Baştan Yaratın

salon dekorasyonu

Mobilyalar evin demirbaş eşyalarıdır, uzun süreli kullanılırlar. Ancak, dekorasyon değişikliği için mobilyaları değiştirmek oldukça masraflıdır. Sıkıldığınızda ve değişikliğe ihtiyaç duyduğunuzda; küçük dokunuşlar dekorasyon değişikliği yapabilirsiniz. İşte size ekonomik bütçelerle salonlarınızda harikalar yaratabileceğiniz tüyolar.

Duvar Kağıdı

duvar-kagidi

Duvar kağıdı bulunduğu mekana sıcaklık ve farklılık katar. Yeni trend dekorasyonlarda ön plana çıkan tuğla görünümlü duvar kağıtları, salonların yemek bölümünde ya da televizyon ünitesi arkasında kullanarak bütün solonun havasını değiştirebilirsiniz. Damask, çiçekli, geometrik, kendinden baskılı çeşitleri bulunan duvar kağıtlarından eşyalarınıza uygun olanı seçebilir, misafir odanızda harikalar yaratabilirsiniz. 30 TL’den başlayan fiyatlarla piyasada bulunan duvar kağıtlarını evde kendiniz kolayca uygulayabilirsiniz.

Çerçeveler ve Tablolar

dekoratif çerçeveler

Çerçeveler ve tablolar misafir salonlarında en çok kullanılan aksesuarlardır. Farklı konseptler yaratabileceğiniz çerçeveleri farklı stillerde kullanmak salonunuzun yenilenmesi için yeterli olacaktır. Koltuk arkası duvarınıza ya da konsol üzerini çerçevelerle kaplayabilirsiniz. İster aile fotoğraflarınızın bulunduğu farklı ebatlardaki çerçeveleri, isterseniz de farklı resimlerin olduğu çerçeveleri hoş bir simetri sağlayacak şekilde duvarınıza asabilirsiniz. 15 TL ile 50 TL arası farklı ebatlarda bulunan çerçeve modelleri farklı renk seçeneklerini bir arada kullanarak dekorasyona yaratıcılığınızı katabilirsiniz. Doğa manzaralı, insan figürlü ya da kanvas tablolarda salonlarınızı değiştirebilirsiniz.

Ev Tekstili

perde modelleri

Perdeler, koltuk şalları ve kırlentler odalarınızın bir anda bütün havasını değiştirebilir. Salonunuzun perdeleri eğer düz tül ise katlamalı ya da stor perdelerle değiştirebilir. Yanlarına farklı renklerde fon perdeler alabilirsiniz. Eğer stor kullanıyor iseniz hazır dikilmiş halde satılan desenli ya da düz renk tülleri tercih edebilirsiniz. 30 TL ile 60 TL arası yapı marketlerde bulunan hazır perdeler farklı ebat seçenekleri sayesinde salonunuza uygun olanı bulabilirsiniz. Düz renk koltuklarınıza renkli kırlentler alabilir ya da kenarına çapraz sereceğiniz koltuk şallarıyla farklı bir hava katabilirsiniz. Desenli koltuklarınız için düz renk seçenekleri bulunan kırlentler 10 TL ile 25 fiyat aralığıyla da ekonomik dekorasyon fırsatı sağlar.

Çiçekler ve dekoratif Raflar

dekoratif çiçek modelleri

Çiçekler bulunduğu her ortama sıcaklık katar. Televizyon ünitesinin köşesinde, fiskos sehpalarının yanında ya da koltuk kenarlarına yerleştireceğiniz çiçekler ile hem farklı hem de daha mutlu mekanlar yaratabilirsiniz. 19 TL ile 50 TL arası fiyatlarda pazarda, seralarda ve yapı marketlerde bulabileceğiniz çiçekler, misafir odası dekorasyonunun vazgeçilmez parçalarıdır. Bir diğer seçenek duvar rafları dekorasyonun bütün havasını bir anda değiştirebilir. Üzerine koyacağınız çerçeveler ve objelerle odanızda kendinize ait bir alan oluşturabilirsiniz.

Tüm bu değişiklikleri toplamda 200 TL gibi uygun fiyatla yapabilir, küçük bütçelerle büyük değişiklikler yaratabilirsiniz.

Etiketler: , , , , ,

Öznur Doğan
Takip Et

Öznur Doğan

İnsanlığa sunulmuş en güzel yaşam alanı bence başımızı yukarı kaldırdığımızda gördüğümüz o mavidir.
Öznur Doğan
Takip Et
BENZER YAZILAR