Bölge Raporu: Üsküdar’da Güncel Gayrimenkul Fiyatları

Bölge Raporu: Üsküdar'da Güncel Gayrimenkul Fiyatları

Üsküdar’da güncel gayrimenkul satış fiyatlarına bakıldığında, yıllık değişiminde %8 yükseliş olduğu görülüyor. İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan ve Marmara Denizi kıyısında bulunan ilçe Beykoz, Ümraniye, Ataşehir ve Kadıköy gibi önemli merkezlerin yanında yer alıyor. Özellikle muhteşem tarihi eseri Kız Kulesi ile meşhur olan Üsküdar’da gayrimenkul fiyatları denize ve ulaşım olanaklarına yakınlıklarına göre değişkenlik gösteriyor.

Üsküdar’da ulaşım imkanları

Eski yerleşim yerlerinden biri olan Üsküdar’ın geniş ulaşım olanakları ile tercih ediliyor. İki yakanın birleştiği konumda yer alan ilçe özellikle karayolları açısından sağladığı avantajlarla dikkat çekiyor. Üsküdar tarihi güzelliğinin yanı sıra Avrupa yakasına kolay ulaşım sağlanabilmesi ile de öne çıkıyor. Hem Boğaziçi köprüsüne olan yakınlığı hem de iskelesinden aralıklarla kalkan vapurlarla Beşiktaş, Kabataş, Sirkeci, Eminönü gibi merkezlere kolaylıkla ulaşılabiliniyor. Aynı zamanda karşı yakaya Marmaray kullanılarak da geçilebiliyor. Bunların yanı sıra otobüs, minibüs gibi toplu taşıma araçları ile İstanbul’un hemen hemen her yerine ulaşılıyor.

Üsküdar’da güncel gayrimenkul fiyatları

Üsküdar’da satılık 1+1 daireler konumları, manzaraları ve sağladıkları farklı ekstra özelliklere göre 200.000 TL ile 1.175.000 TL arasında fiyatlandırılıyor. 2+1 satılık daireler en az 150.000 TL’den satışa sunulurken, bu fiyat 1.500.000 USD’ye kadar çıkabiliyor. Üsküdar’da güncel gayrimenkul fiyatları özellikle sahip oldukları manzara nedeniyle birbirinden farklılaşıyor. Satılık 3+1 daireler 315.000 TL ile 3.000.000 USD arası fiyatlarla satın alınabiliyor.  Genellikle büyük ailelerce tercih edilen 4+1 daire sahibi olmak için ise en az 350.000 TL ödemek gerekiyor. Boğaz manzarası olan, havuz ve bahçe gibi yan özelliklere sahip bir 4+1 villa için ise bu fiyat 2.450.000 USD’ye kadar çıkıyor.

Üsküdar’da güncel kira fiyatları

Ortalama 22 yıllık sürede kendini amorti eden Üsküdar’da güncel gayrimenkul kiraları da bulundukları konuma göre değişkenlik gösteriyor. Genellikle yalnız yaşayan ya da öğrencilerce kiralanan 1+1 kiralık daireler 750 TL ile 1.500 USD arasında tutulabiliyor. 2+1 kiralık daireler konum ve manzara özelliklerine göre 1.000 TL ile 4.000 TL arası fiyatlar ile kiralanıyor. Kiralık 3+1 daireler ise en az 1.250 TL’ye kiralanabiliyor. Dairenin yer aldığı binanın sunduğu ekstra özellikler ile beraber kira bedelleri 10.000 TL’ye kadar ulaşabiliyor. Üsküdar’da kiralık 4+1 daire fiyatları 1.850 TL ile 5.000 USD arasında değişiyor. Kiralık daire fiyatlarını manzara ve ulaşım olanaklarının yanı sıra açık ya da kapalı yüzme havuzları, çocuk parkları gibi özellikler de etkiliyor.

Tüm veriler milliyetemlak.com üzerinde yer alan ilanlara/verilere göre hazırlanmış ve verilmiştir.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR