Bölge Raporu: Urla’da Güncel Gayrimenkul Fiyatları

Bölge Raporu: Urla'da Güncel Gayrimenkul Fiyatları

İzmir’in popüler ilçelerinden olan Urla’da güncel gayrimenkul durumu her geçen yıl olumlu yönde seyrediyor. Bölgenin turistik olmasının yanı sıra şehir merkezine 35 km uzaklıkta olmasının da bu duruma etkisi fazla oluyor. Doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun ile sınırı bulunan şehir, kuzeyinde ve güneyinde ise Ege Denizi ile sınırlanıyor.

Tatil bölgesi olma özelliği de gösteren Urla, bu nedenlerden ötürü epey popüler bir ilçe olarak biliniyor. Gayrimenkul alım – satım işlemlerinde ilçenin popüler olmasının etkileri kolayca gözlemleniyor. Apartman dairesi satışlarında ve kiralarında fazlaca seçeneğin bulunduğu ilçede villa satın almak isteyenler adına da oldukça güzel fırsatlar bulunuyor.

Urla’da güncel gayrimenkul durumu

Gayrimenkul durumuna olumlu yönde etki eden satılık daireler, farklı seçeneklere erişmeyi sağlıyor. İlçedeki satılık dairelerin taban fiyatları 200.000 TL seviyesinde yer alıyor. 1+1, 70 metrekare, klimalı ve 0 bir daire, 200.000 TL karşılığında satılıyor. Daha lüks ve merkezi konumda yer alan bir stüdyo dairenin fiyatı ise 210.000 TL seviyesine kadar çıkabiliyor.

Apartman dairelerinin yanı sıra lüks villalarıyla da göz kamaştıran ilçe, havuzlu ve denize sıfır konut isteyenlere de hitap etmeyi başarıyor. İlçede 5+1, deniz manzaralı, havuzlu ve 500 metrekare büyüklüğündeki bir villa 2.525.000 Euro bandında satılıyor. Bölgedeki tavan villa fiyatı ise yaklaşık olarak 3.000.000 USD civarında bulunuyor. Elbette çok daha uygun fiyatlı villalar da söz konusu. 3+1, 110 metrekare, klimalı ve sıfır bir villanın fiyatı 275.000 TL olarak görülüyor. İlçedeki satılık villa seçeneklerinde taban fiyat ise 250.000 TL seviyesinde seyrediyor.

Kira getirisi yüksek daire seçenekleri

Yaklaşık 62.000 kişinin yaşadığı ilçede kiralık dairelerin taban kira fiyatları 1000 TL civarında seyrediyor. Klimalı, 120 metrekare, 4+1 apartman dairesi 1000 TL karşılığında kiralanabiliyor. Aynı şekilde apartmanın giriş katında bulunan ve bu sayede bahçeli olma özelliğine erişen, 130 metrekare büyüklüğünde bir 3+1 daire fiyatı ise 1500 TL oluyor. Özellikle yaz aylarında yazlık kiralamanın popüler olduğu ilçede her seçenek aktif bir şekilde kullanılıyor.

Geniş ve lüks villa kiralama imkanı

Daha lüks bir villa kiralamak isteyenlere özel tasarlanan konutların fiyatlandırılması ise genellikle Euro ya da USD üzerinden gerçekleşiyor. 5+1, 350 metrekare, kaloriferli bir villanın kirası 1225 Euro seviyesinde. Deniz manzaralı, 350 metrekare, kat kaloriferli bir 4+1 villa kirası ise aylık 7500 TL civarında bulunuyor. Yüzme havuzu bulunan 5+1, 350 metrekare, kombili bir villa ise aylık 8000 TL karşılığında kiralanabiliyor.

Tüm veriler milliyetemlak.com üzerinde yer alan ilanlara/verilere göre hazırlanmış ve verilmiştir.

Etiketler: , , , , , , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR