Ucuz yazlık konut projeleri

Ucuz yazlık konut projeleri

 

 

Geçtiğimiz hafta lüksten vazgeçemeyenler için birbirinden ihtişamlı yazlık konut projelerine yer vermiştik. Bu hafta ise daha mütevazi bir yaşam tercih edenler için bütçeleri sarsmayacak konut projelerini araştırdık. Rotamızı Balıkesir, Muğla ve Antalya’ya kırdık. Karşımıza mütevazi ama, sunduğu yaşam tarzı kadar dairelerdeki özeniyle şaşırtacak projeler çıktı. Üstelik, hememen hepsi de muhteşem manzaralara sahip…

 

OKSİJENİ EN BOL

İDA’NIN TÜM YEŞİLLERİYLE BİRLİKTE

BALIKESİR – AKÇAY

Türkiye’nin ilk turizm merkezlerinden biri olarak haklı bir üne kavuşmuş olan Akçay, tercihini sakin ve huzurlu bir yaşamdan yana koyanlar için ideal coğrafyalardan biridir. Çam ve zeytin yeşillerinin kucaklaştığı İda’nın bir diğer deyişle Kazdağı’nın yamaçlarında dünyanın oksijen bakımından en zengin bölgelerinden birinde yaşıyor olmak, pırıl pırıl bir güneş, masmavi bir deniz, temiz kumsallar başlı başına bir ayrıcalık olsa gerek. Ancak, buna bir de içme ve kullanma suyu ihtiyacının doğal kaynaklardan bedava sağlanması da eklenince hayat Akçay da iyiden iyiye cazip bir hale gelir.

Ege Yıldız İnşaat, Ege Yıldız Sitesi ismini verdiği projeyi işte burada, Zeytinlik Plajı’na 500 metre mesafede inşa etmiş. Ege Yıldız, 3 bin 800 metrekare arsa alanı üzerinde 12 bin metrekare inşaat alanıyla projelendirilmiş. Projede yer alan konut sayısı 144.  Daireler 75 metrekarelik 2+1’lerden oluşuyor. Akçay’ın bu güzel köşesinde 80 konutta yaşam sürüyor. Yeni blokların 2011 yazında teslim edileceği projede belirlenen fiyat aralığı ise son derece mütevazi. Fiyatlar 48 bin TL ile 58 bin TL arasında değişiyor. belirlenen peşinat miktarı yüzde 20.  Kalan kısım için 36 ay sıfır faizle vade yapılıyor. Bu arada peşinatların 9 bin 600 TL’den, taksitlerin ise 1.066 TL’den başladığını belirtelim.

www.egeyildiz.net / Fiyatı: 48.000 TL – 58.000 TL

 

 

 

ÜÇ TARAFIN DENİZLE ÇEVRİLİ OLMASI…

BALIKESİR – ERDEK

Hiç kuşku yok ki Erdek de Akçay kadar iddialıdır. Hem İstanbul’a yakınlığı hem de bozulmamış doğasıyla. İstanbul’dan kaçıp da bir mola vermek isteyenler için yaratılmış doğa noktalarından biri olan Erdek’e, 2.5 saat içinde ulaşabilmek mümkün.  AU Mimarlık’ın inşa ettiği Grand View Yaşam Konutları, bu şirin beldede yer alıyor. Fiyatlar oldukça mütevazi ama, projenin oldukça iddialı olduğunu belirtmekte fayda var. Öncelikle proje, kendini Erdek’in yeni yaşam merkezi olarak görüyor. Zaten proje de bu iddia doğrultusuda tasarlanmış. 11 bin 877 metrekarelik alanın yüzde 40’ı yeşil alana ayrılmış. Alanın üç cephesi denizi görüyor, diğeri ise zeytin ağaçlarını….Dairelerin büyük bir kısmı deniz manzaralı. Grand View inşa edilirken doğayla harmanlanmış bir proje olmasına özen gösterilmiş. Tamamı beyaz eşyalı, mutfak ve banyo dolapları daireye göre özel dizayn edilmiş durumda.

Bu arada proje sosyal donatılar açısından da hayli iddialı. Projede tenis kortu, basketbol sahası, yürüyüş parkuru, yüzme havuzu gibi sosyal donatılar yer alıyor.

Projenin detaylarına gelince…Altı katlı sekiz blok olarak tasarlanan projede, 144 daire ve 32 dubleks konuttan oluşuyor. 2011 yılında teslimlerin başlayacağı Grand View’dekonut büyüklükleri 96 ile 100 metrekare arasında. Bu arada projeden yüzde 20 peşinat ve 750 TL’den başlayan taksitlerle konut sahibi olmak mümkün.

Fiyatı: 77.600 TL – 123.000 TL

 

 

PERSLERE MEYDAN OKUYAN TARİHLE İÇİÇE

MUĞLA – KONACIK

Muğla, ama ille de Bodrum hepimizin rüyasıdır. Ama, onu yakından tanıyanlar için Konacık vazgeçilmez durak noktalarından biridir. Şimdilerde daha çok işdünyasının rağbet ettiği bu coğrafyada M.Ö. IV ve V. yüzyıllarda yaşayan halkı, kahramanlıklarıyla ünlüydü. Perslere de İskender’e meydan okuyan bu halk, muhteşem şaraplar da yapıyordu. Buradan ev almayı düşünüyorsanız muhakkak antik Pedesa kentine uğrayın.

Buraya yerleşmeniz için size önereceğimiz projelerden biri Golf Life Evleri. Proje, 20 bin metrekare alan üzerinde 25 blok ve 100 konuttan oluşuyor. Daireler 84 metrekarelik 2+1 olarak tasarlanmış. Yani tek tip. Ancak, 30 Mayıs 2010’da teslim edilecek bu projenin Konacık’ta yer almak dışındaki asıl iddiası, donatıları. Geniş oyun alanları ve yüzme havuzu, özel tasarlanmış yüzme havuzu, jakuzi, sauna, Türk hamamı, basketbol ve voleybol sahası, kafe-bar, barbekü köşesi ve açık hava tiyatrosu… Bir de mina marketi olan bu projeden sahile ve golf sahasına servisin de olduğunu belirtelim.

Düşük fiyatlarıyla dikkat çeken projelerden olan Golf Life’den yüzde 10 peşinat, 120 ay vadede aylık 800 TL’den başlayan taksitlerle konut sahibi olmak mümkün.

Fiyatı: 115.000 TL – 125.000 TL

 

 

BODRUM’DA BALIK EN GÜZEL NEREDE YENİR?

MUĞLA – GÜMÜŞLÜK

Bodrum’da ‘Balık nerede yenir’ sorusuna verilen ilk cevaptır Gümüşlük. Ama, sadece bu kadar değildir Gümüşlük. Balıkla özdeşleşen bu coğrafyada günbatımı da epey bir cümbüşlüdür. Fakat, tarihini biraz daha yakından öğrendiğinizde Tavşan Adası’na hemen çıkmak istersiniz. M.Ö. 4. yüzyılda Karya’nın ünlü hükümdarı Mausolos, şimdiki Gümüşlük’ün olduğu yere yeni bir kent kurmuş, ardından da buraya farklı coğrafyadan halkları yerleştirmiştir. İşte Tavşan Adası’nda bu kentlerin izini sürebilmek mümkün.

Bu tarihin üzerinde yer alan Gümüşlük’te yaşam verilen Silverbay Evleri, denize 500 metre mesafede yer alıyor. Marina İnşaat’ın yaşam verdiği proje, sadece 36 konuttan oluşuyor. Şu anda satışı süren sadece 10 konutun yer aldığı projede tüm evlerin deniz manzaralı olduğunu ve hemen hepsinin zeytin ve begonvillerle süslendiğini de belirtelim.

Projedeki 36 konut 55 metrekarelik 1+1’ler,  81 metrekarelik 2+1’ler, 115 metrekarelik 2+1’ler ve 130 metrekarelik 3+1’ler şeklinde tasarlanmış. Bu arada 10 bin metrekare arsa üzerinde 2 bin metrekare inşaat alanına sahip olan proje için tüm bankalardan konut kredisi kullanılabiliyor.

Fiyatı: 100.000- 300.000 TL

 

 

ANTALYA – LARA

LARA’DA YAŞAMAK İÇİN BİR NEDEN

Antalya denilince akla gelen ilk coğrafyalardan biridir Lara. Eğer bugünlerde buraya yerleşmek istiyorsanız, HTS Yapı’nın inşa ettiği Life in Lara Villaları’nın alternatiflerden biri olarak düşünebilirsiniz. 10 bin 386 metrekarelik arazi üzerine 94 adet iki tip dubleks villadan oluşan proje, Kundu Oteller Bölgesi’nde inşa ediliyor. 75 metrekarelik 2+1’ler ile alanları 165 metrekarlik 3+1 bahçe dubleksleri olarak tasarlanan projede yer alan toplam konutsayısı ise 94.

Bu arada projede özenle oluşturulmuş yeşil alanların yanı sıra suyolları, 300 metrekare yüzme havuzu, fitness merkezi, sauna ve otoparkın yer aldığını belirtmekte fayda var.

Fiyatı: 59.900 Euro- 118.900 Euro

 


Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR