Süper Model Tyra Banks’in Evi Adeta Bir Rüya Evi

Süper Model Tyra Banks'in Evi Adeta Bir Rüya Evi

Üzerinden yemyeşil sarmaşıkların aktığı beyaz bahçe duvarları, kemerli kapılar, gizli bahçesindeki fıskiyeler ve doğal dokunun kapalı mekânlarda bile ağırlıkta olduğu, oynaşan ışıklarıyla adeta bir rüya evi.

Tyra Banks’in Beverly Hills’deki İspanyol Kolonyal tarzdaki evi bir ışık ve doğa cenneti. 560 metrekarelik evde, dört yatak odası, 5 full banyo ve iki lavabo bulunuyor. Evin güzel manzaraya hâkim noktalarına yerleştirilen keyif adacıkları, rahatlamak için yaratılmış gibiler.

1920’li yılların romantik stilinin günümüzdeki yansıması

Tyra Banks’in evi 1920’li yılların sonlarında Kolonyal stilde inşa edilmiş. Bu stilin ana elementleri olan beyaz duvarlar, ahşap masa ve çerçeveler, uzun perdeler ve büyük yeşil bitkileri her yerde görmek mümkün. Evin aslına uygun renovasyonunun, 2004 yılında ünlü model tarafından yaptırıldığı biliniyor.

Bu güzel ev, rahat stilinin yanı sıra modelin ihtiyaç duyduğu, spor salonu, ev sineması, duvarlarla çevrili ısıtılmış havuz gibi lüksleri de barındırıyor.

Dış mekândaki yaşam odalarında ise şömineler bulunuyor ve buralar yaz akşam yemekleri ve kokteyl partiler için en uygun yerler olarak öne çıkıyor. İki adet daha şömine, binanın içinde, farklı odalarda konumlandırılmış.

Aydınlık ve huzur veren bir tasarım

Evdeki geniş pencereler ve yüksek ahşap tavanlar, buraya havadar ve hafif bir his veriyor. Evin bahçesindeki açık alanlarda ise barbekü alanları, duşlar ve kamp ateşi çukurları yer alıyor.

Ana yatak odası, çepeçevre pencereleriyle şehrin muhteşem manzarasına hâkim. Bu odaya ilave edilmiş büyük oturma alanı ise günün devamında da manzaradan faydalanmayı mümkün kılıyor. Odaya ait banyoda ise evin bütününe uygun renk paleti kullanımına devam edilmiş. Banyoda ıslak alanlar ve yer döşemesi, cilalı kum beji taş ve mermerden yapılmış.

Yemek mekanlarındaki doğal dokunuş

Tyra Banks, evin orijinalinde yer alan açık hava mutfağını da evdeki mutfağa ekleterek, daha büyük ve işlevsel bir mekan yaratmış. Mutfağın pencereleri ise dinlenme alanları gibi, şehrin muazzam manzarasını görüyor. Yakınındaki yemek odası, doğal ahşap masa ve oturma üniteleriyle evdeki sakin havayı vurguluyor.

Giyinme odalarındaki sade zarafet

Tyra Banks’ın evinin en merak edilen kısmı hiç kuşkusuz gardırobu olmalı. Bu evde sadece bir gardırop değil, bir giyinme odası bulunuyor. Beyaz renkler, bolca dolap, raf ve romantik aydınlatmalarla tasarlanan bu oda modelin evdeki en sevdiği yerlerden biri. Ana yatak odasına bağlanan ve birkaç küçük basamakla girilebilen bu odanın yan tarafında ise bir merdiven kütüphanesi bulunuyor.

Vaktinin çoğunu setlerde ve podyumlarda geçiren güzel model, evinin kendisine huzur verdiğini ve daima buraya dönmekten çok mutlu olduğunu anlatıyor.

Etiketler: , ,

BENZER YAZILAR