Turizmle başladı inşaatla büyüyor

Turizmle başladı inşaatla büyüyor

 


 


Yarım asırdan daha fazla bir süre önce Ankaralı bir aile şirketi olarak kurulan Büyükhanlı İnşaat, yurtiçinde ve yurtdışında inşaat projeleri gerçekleştiriyor. İnşaat faaliyetlerinin büyümesi üzerine  tek çatı altında hareket etme kararı alan Büyükhanlı İnşaat, 2007 yılında Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) onayı ile Büyükhanlı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na (GYO) dönüştü. Aynı zamanda otel yatırımları ile tanınan Büyükhanlı İnşaat, Park Otel Ankara, Büyükhanlı Hotel İstanbul ve İstanbul Marriott Hotel Asia otellerinin başta olmak üzere 14 otelin sahibi.

Üç lüks projeye yoğunlaştı
Büyükhanlı İnşaat, son dönemde birisi Romanya’da diğer ikisi İstanbul’da olmak üzere üç farklı proje üzerine yoğunlaştı. Bükreş’te gerçekleştirilen Cosmopolis-Romanya, 2 ile 11 kat arasında değişen villa ve apartmanlardan meydana geliyor. Proje 750 bin metrekare arsa alanı üzerinde kurulu. Toplam 750 bin metrekare inşaat alanına sahip olan proje 2007 yılında başladı. 550 konuttan oluşan 1.  etap 2009 yolunda bitti.
Yine 550 konuttan oluşan 2.  etapta ise inşaat devam ediyor. Projede toplamda 7 bin konut olacak. Fiyatların 60 bin Euro ile 600 bin Euro arasında değiştiği Cosmopolis-Romanya’da her türlü sosyal ve sportif tesis bulunuyor. Mimarı ise Haldun Müderrisoğlu.Satışı üstlenen Zeynep Salman, Cosmopolis’in Bükreş’te 7 bin konutluk bir site olduğunu belirterek, “Cosmopolis’de alanları 60 ile 200 metrekare arasında değişen konutlar ile alanları 300 ile 500 metrekare arasında faklılık gösteren villalar yer alıyor. Fiyatlar 60 bin Euro’dan başlıyor” diyor.Büyükhanlı İnşaat’ın İstanbul’da yoğulaştığı Büyükhanlı Akatlar ve Büyükhanlı Barbaros’ta dikkat çeken iki farklı proje. Akatlar ve Barbaros projeleri için Mimar Haldun Müderrisoğlu ve Barbaros Sağdıç’la çalışıldığını söyleyen Salman, “Akatlar’da metrekare ortalama birim fiyatı 6 bin 500 dolardan, Barbaros’ta ise metrekare birim fiyatı ise 6 bin dolardan başlıyor” dedi.


 


Altunizade Konutları ve Suadiye Vakko’yu da inşa etti
Firmanın bugüne kadar imza attığı projeler arasında; Moda Büyükhanlı Apartmanı, Suadiye Vakkorama, Altunizade Konutları, Etiler U.B.A Sitesi, Levent Konutları, Levent İş Merkezi, Wish Hotels & Resorts, Grand Kemer, Etiler Mehmet Ali Büyükhanlı Ticaret Lisesi, Ulus İlhan Sitesi, Suadiye Vakko Binası, Suadiye Konutları, Suadiye Konutları Çarşı Konsepti, Etiler Büyükhanlı Sitesi, Wish Hotels& Resort ve Long Beach bulunuyor.


 


Akatlar’da teslimler 2011 sonunda
5’er katlı 3 bloktan meydana gelen Büyükhanlı Akatlar, Levent Akatlar’da hayata geçiriliyor. Toplam arsa alanı 6 bin 240 metrekare olan projenin inşaat alanı 10 bin metrekare. Mayıs 2010 tarihinde başlanan proje, 2011 sonunda teslim edilecek.
Alanları 225 metrekare 4+1, alanları 275 metrekare olan 5+1 bahçe dubleksi ve alanları 300 metrekare olan çatı dubleksi olmak üzere 30 konuttan meydana gelen projede 24 saat güvenlik hizmeti, yüzme havuzu, dijital yayın altyapısı, merkezi ısıtma sistemi, jeneratör ve su depoları, her daireye ait 2 araçlık kapalı otopark alanı yer alıyor. Güvenlik nedeniyle araç ile siteye giriş tek bir yerden olacak. Ayrıca otoparktan asansör vasıtasıyla dairelere geçiş yapılabilecek. Metrekare ortalama birim fiyatı 6 bin 500 dolar olan projede şu ana kadar 2 konutun satışı yapıldı.Barbaros’ta metrekare fiyatları 6 bin dolardan başlıyor 
Beşiktaş Balmumcu’da hayata geçirilen Büyükhanlı Barbaros projesinin inşaatı Haziran 2009’da başladı. Teslimlerin 2011 sonunda yapılacağı Büyükhanlı Barbaros’un toplam arsası 12 bin metrekare, inşaat alanı ise 43 bin metrekare. Projede 1+1 ile 3+1’lerden meydana gelen138 konut yer alıyor.
Metrekare birim fiyatı 6 bin dolar ile 8 bin dolar arasında değişen projenin en üst katında bulunan seyir terası, ev sahiplerinin onayı ile işletmeye verilebilecek. Projede 24 saat resepsiyon hizmeti ve 24 saat güvenlik başta olmak üzere her türlü sosyal imkan yer alacak. Projede birde mülkiyet hakkı daire sahiplerine ait olmak üzere en üst katta boğaz manzaralı roof cafe, 6 bin 800 metrekarelik ofis ve mağaza kullanımına ait ticari alan bulunuyor. Projenin mimarı ise Barbaros Sağdıç.


 Etiketler: ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR