Bölge Raporu: Torbalı’da Güncel Gayrimenkul Fiyatları

Bölge Raporu: Torbalı'da Güncel Gayrimenkul Fiyatları

İzmir’in 45 km güneydoğusunda yer alan Torbalı’da güncel gayrimenkul fiyatları geniş bir yelpazede yer alıyor. Son dönemde ilçe içinde şehir içi banliyö trenlerinin kullanılmaya başlaması ile ulaşım sorunu ortadan kalktı. İmkanların artması, yatırımcıların gözünü Torbalı’ya çevirmesine neden oldu.

Torbalı, İstanbul’dan İzmir’e ulaşımın kolaylaşmasının da etkisiyle 5 yıl içinde emlak hareketliliği yaşanan ilçelerden biri olarak görülüyor. Sanayi bölgelerine olan yakınlığı ve nüfus yoğunluğu nedeniyle Torbalı’da konut ihtiyacı düzenli olarak artıyor. Bu durum yatırımcılar için olumlu bir tablo çiziyor ve yeni konut projeleri başlıyor.

Torbalı’da güncel gayrimenkul fiyatları ve amortisman süreleri

Torbalı’da güncel gayrimenkul satış fiyatları, evlerin lokasyonu ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor. Torbalı ilçesinde ısıtma sistemi de fiyatlarda önemli bir rol oynuyor. Dairelerin genelinde doğalgaz sistemi bulunmuyor. Klimalı ve sobalı dairelerin fiyatları bu nedenle daha uygun olabiliyor. Torbalı ilçe merkezinde 1+1 dairelerin fiyatları 89.000 TL’den başlıyor. Adnan Menderes Havaalanı’na 28 km uzaklıkta yer alan ilçeye ulaşımın rahat olması, ilçe içinde metro projesinin tamamlanması, mevcut gayrimenkullerin daha fazla değer kazanmasını sağlıyor.

Arsa yatırım seçenekleri

Yeni inşa edilmiş binalardan, 120.000 TL’ye 2+1 daireler satın alınabiliyor. Aynı derecede yeni 3+1 dairelerin fiyatları ise 140.000 TL’den başlıyor. 4+1 daireleri 250.000 TL’ye satın almak mümkün oluyor. Arsa fiyatları imar durumu, lokasyon ve yüz ölçümü gibi kriterlere bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Müstakil parsel tapulu, konut imarlı arsaların fiyatları 215.000 TL’den başlıyor. Karakuyu mevkinde 90.000 TL’ye 318 metrekare arsalar satın alınabiliyor. Ticari imarlı arsaların bedeli 5.000.000 USD’ı buluyor.

Torbalı güncel gayrimenkul kiraları

Kiralar; konutların ilçe merkezine yakınlık durumuna, binanın yaşına, fiziksel özelliklerine ve oda sayısına göre değişiyor. Torbalı’da güncel gayrimenkul fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör de turizm olarak görülüyor. Turizm bölgelerine yakınlığı nedeniyle dairelerin sezon boyunca eşyalı olarak günlük ya da sezonluk kiralanma imkanı bulunuyor.

Eşyalı dairelerin kiralama açısından fiyatlarını artırdığı görülüyor. Torbalı’nın nüfus yapısı nedeniyle 1+1 ve stüdyo daireler yerine geniş daireler kiralama açısından daha çok tercih ediliyor. Beyaz eşyalı, doğalgaz ısıtmalı 2+1 daireler eşyasız 700 TL, eşyalı ise 1000 TL’ye kiralanabiliyor. Kalabalık aileler genellikle daha geniş evlere yöneliyor. Toplu taşımaya yakın 3+1 dairelerin kiraları ısıtma sistemine göre 700 ile 1000 TL’den arasında değişiyor. Eşyalı ve doğalgaz kaloriferli tipi 4+1 dairelerin fiyatı ise 2000 TL’yi buluyor.

Tüm veriler milliyetemlak.com üzerinde yer alan ilanlara/verilere göre hazırlanmış ve verilmiştir.

Etiketler: , , ,

Milliyet Emlak
Takip Et
Latest posts by Milliyet Emlak (see all)