Tommy Hilfiger’ın Evi 6.75 Milyon Dolara Tekrar Satışa Çıktı!

Tommy Hilfiger'ın Evi 6.75 Milyon Dolara Tekrar Satışa Çıktı!

Connecticut, Greenwich’te bulunan Tommy Hilfiger’ın evi koloni tarzını yansıtıyor ve tıpkı eski sahibi gibi Amerikan rüyasının somut bir örneğini oluşturuyor. Geniş ve yemyeşil bir alanda yükselen ihtişamlı malikane, aynı zamanda “meyve bahçesi evi (Appleyard Estate)” olarak da anılıyor.

Göz alıcı tasarım

Tommy Hilfiger's former Greenwich estate

Ünlü moda tasarımcısı Tommy Hilfiger’in evi, moda ikonlarını ve onların ünlü çocuklarını konu alan televizyon programlarında kullanılarak adeta kutsandı. Ev, “The Cut” ve “Rich Girls” isimli iki Hilfiger realiti şovunda başrol oynadı. Hilfiger, evi şimdiki sahibine 2006 yılında 7.8 milyon dolara sattı. Yedi yatak odalı görkemli yapı, yaklaşık 4,6 dönümlük bir arazi içerisinde yer alıyor. Ev, taş duvarları, parke taşı ile döşenmiş yolları ve göz alıcı yeşil bahçesi ile tıpkı bir sarayı andırıyor.

İhtişamlı taş duvarlar

Taş duvarlarla çevrili ev 1999 yılında tamamlandı. Round Hill Road’da geniş bir alanda konumlanan ev 2 katlı. Yaklaşık 1 km2 kullanım alanına sahip evde yedi yatak odası ve yedi banyo var. Ayrıca, malikanede Hilfiger’in kızı Ally için tasarlanan bir müzik stüdyosu ve bir sinema salonu da yer alıyor. Ev, devasa arazisi, tenis kortu ve yüzme havuzu ile birlikte Greenwich’teki sosyal kulüplere benziyor.

Doğanın kucağındaki ihtişam

Aile odası, salon ve kütüphane ilk kattaki ana alanda bulunuyor. Ayrıca ilk katta 3 tane yatak odası var. Bahçe kısmında bulunan akşam yemeği alanı, adeta doğaya dokunuyor. Havuz manzaralı kütüphane ahşap detaylar barındırıyor. Havuz odası olarak tasarlanan odadaki havuz bölümüne açılan büyük cam kapılar, güneşin iç kısma yayılmasını sağlıyor.

Bahçeye bakan konuk odalarından biri taş döşeme sayesinde daha otantik görünen bir şömineyle tamamlanıyor. Bembeyaz dolaplar ve tezgahlarla kaplı mutfak geniş ve beyazlara bürünmüş kahvaltı alanına açılıyor. Üst kattaki büyük yatak odasının 3 duvarı da yemyeşil bahçe manzarasına sahip. Müzik odası ve sinema salonu da üst katta yer alıyor.

Fransız detayları ile kaplı bir İngiliz köşkü

Tommy Hilfiger evi için Fransız detayları ile kaplanmış bir İngiliz köşk tanımlamasını yaptı ve evin meşe paneller ve otantik patinanın getirdiği Avrupai havasını korumak istediğini söyledi. Hilfiger, malikaneden ayrıldıktan sonra iç bölümler tekrar dekore edildi. Ünlülerin iç mekan tasarımcısı Cheryl Eisen, Tommy Hilfiger’in hedeflediği American rüyasını tam olarak gerçekleştirdi. Eisen, evin geleneksel havasını modern yaşam ile bir araya getirdiklerini ifade etti.

Etiketler: , ,

BENZER YAZILAR