TOKİ, Beypazarı’nda Romanlar için de 32 konut yapacak

TOKİ, Beypazarı’nda Romanlar için de 32 konut yapacak

Kemal ÇELEN

İlçenin Ayvaşık Mahallesi, Oğuzkent Mevkii’nde altyapısı tamamlanmış olan alanın hemen yanında 33 dönümlük araziye yapılacak 240 konutun ihalesini, inşaatı devam eden Beypazarı Devlet Hastanesi’ni yapan Artı Yapı İnşaat firması aldı. İhaleyi alan firmanın konutların yapımına önümüzdeki günlerde başlayacağı öğrenildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Gecekonduda oturan Roman kalmayacak” konuşmasından sonra harekete geçen TOKİ, ağustos ayı içerisinde Beypazarı’nda 32 Roman konutu için ihale düzenleyecek. Beypazarı Rüstempaşa Mahallesi’nde yaşayan Romanlar için yapılacağı belirtilen konutların bir yıl içinde tamamlanması öngörülüyor. 45 metrekarelik konutlardan almak isteyen Roman vatandaşlar, 100 liradan başlayan taksitlerle kendi evlerinin sahibi olabilecek.
Beypazarı Belediye Başkanı MHP’li M. Cengiz Özalp, TOKİ’nin verilen arsa karşılığı Beypazarı Belediyesi’ne 16 konut yapacağını belirtti.


Etiketler: , , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR