Temizlik Yaparken Keyif Almak Mümkün

Temizlik Yaparken Keyif Almak Mümkün

Kimilerinin en sevdiği kimilerininse mümkün olduğunca uzak durduğu rutinlerin başında temizlik geliyor. Düzenli aralıklarla gerçekleştirilmesi gereken bu işlemi eğlenceli bir forma dönüştürmeyi ve keyifli temizlik süreçleri yaşamayı hedefliyorsanız, doğru sayfadasınız. Çoğu zaman aklınıza bile gelmeyecek ufak tefek ayrıntılar sayesinde, evinizi derleyip toparlama ve elbette temizleme sürecini alabildiğine keyifli hale getirebilirsiniz.

Temizlik sırasında bir şeyler dinleyin

Kulağa çok tanıdık gelse de bu defa dinlenecekler arasında yalnızca müzik yok. Tabii bu da bir seçenek, dilediğiniz radyo ya da televizyon kanalının yanı sıra, müzik servislerinden sevdiğiniz şarkıları dinleyebilirsiniz. Ayrıca, sesli kitapları, podcast yayınlarını veya kaçırdığınız önemli tartışma programlarını da temizlik süresince dinleyerek, bu zaman dilimini verimli geçirebilirsiniz. İnanın, temizliğe hangi ara başlayıp temizliği hangi ara bitirdiğinizi fark etmeyeceksiniz.

Kendinize kayda değer bir ödül belirleyin

Evet, keyifli temizlik için bazen bu tarz yaklaşımlar belirlemeniz gerekebilir. Mesela yoğun geçen bir temizliğin ardından uzun zamandır gitmediğiniz bir pastaneye uğrayabilir, en sevdiğiniz atıştırmalıklardan alabilirsiniz. Sağlıklı yaşamı benimseyenlerdenseniz ve abur cuburlardan uzak duruyorsanız, popüler video servislerindeki en yeni filmleri ödül olarak izleyebilir, temizlikten arta kalan zamanınızı bu şekilde geçirebilirsiniz.

Uzun zamandır kullanmadığınız kronometrenizi kurun

Arkadaşlarınızla bir arada olduğunuz zamanlarda gerçekleştirdiğiniz eğlenceli nefes tutma yarışmalarında ya da kısa koşularda kullandığınız kronometrelerinizi bu defa temizlik için kurun. Belirli bir süreye uymanız gerektiğini hissettiğiniz an işleri daha kısa sürede tamamlamanız mümkün.

Temizlik sürecini güzel kokularla zenginleştirin

Temizlik esnasında kullandığınız maddelerin güzel koktuğundan emin olun. Çiçek kokulu temizlik maddelerinin sizi ferahlattığını hissettiğinizde, temizlik işlemini daha keyifli gerçekleştirebilirsiniz. Daha etkin çözüm için dilerseniz lavanta ve limon esanslı yağları da temizlik maddelerine ekleyebilirsiniz.

Sevdiğiniz arkadaşlarınızdan destek isteyin

Keyifli temizlik için sevilen arkadaşlarla yapılan güzel sohbet ve iş paylaşımı da önemli noktalardan. Temizlik yapacağınız günden birkaç gün önce arkadaşlarınızla görüşün ve onlardan bu işlem için yardım istediğinizi söyleyin. Temizliğin arkasına leziz bir akşam menüsü ve eğlenceli filmler eklemeniz de gayet yerinde olur.

Temizlik işlemini neden yaptığınızı kendinize sorun

Bazen rutin olduğu için üstünkörü yapılan işlerin, aslında ne kadar önemli olduğunu gözden kaçırıyor olabilirsiniz. Yapacağınız temizliğin sağlığınızı korumanızda etkili olduğu bir gerçek. Elbette başka detaylar da var; örneğin tozunu alana kadar görüntüleri doğru gösterdiğini düşündüğünüz televizyonun, aslında çok daha canlı renkler gösterebildiğine de şaşkınlıkla tanıklık edebilirsiniz.


Etiketler: ,

BENZER YAZILAR