TBMM Lojmanları ‘Akıllı Şehir’ olacak

TBMM Lojmanları 'Akıllı Şehir' olacak

Toplu Konut İdaresi tarafından eski TBMM lojmanları bölgesinde ‘hâsılat paylaşımı’ yöntemiyle uygulanacak projenin belirlenmesi amacıyla bugün yapılan ihaleye, ‘ortak girişim’ şeklinde 3 teklif verildi.


&nbsp


İhaleye katılmak için 6 teklif dosyası alınırken, bunlardan üçü, tekliflerini sundu. MESA- Aktürk- Emlak Pazarlama ortak girişim gurubu 580 milyon YTL’lik proje üzerinden, TOKİ’ye yüzde 42’lik gelir paylaşımı önerdi. İSKO-Durmuş-Ümitli-Bleda Ortak Girişim Grubu da, 499,8 milyon YTL’lik proje üzerinden yüzde 25 hasılat paylaşımı önerdi. İhlas-Yeşil Ortak Girişim Grubu ise 332,6 milyon YTL’lik proje üzerinden yüzde 22 pay teklifinde bulundu.


&nbsp


Verilen bilgiye göre gelir paylaşımı projesi toplam 146 bin 352 metre kare alanda arsa karşılığı yapılacak. Firmalar proje kapsamında, yapacakları ‘Akıllı Konut’ sistemlerine ilişkin alternatif tekliflerini de sunacak. TOKİ, alınan teklifleri değerlendirdikten sonra, uygun görülecek isteklilerle 29 Kasım’da ikinci oturum, bir başka deyişle pazarlık yapacak.Etiketler:

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR