Tatil Dönüşü Evinizi Hızlıca Düzenlemenizi Sağlayacak Öneriler

Tatil Dönüşü Evinizi Hızlıca Düzenlemenizi Sağlayacak Öneriler

Keyifli geçen bir tatil sonrası evinize döndüğünüzde adapte olmak biraz zor olsa da günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam etmeniz gerekiyor. Merak etmeyin, bu o kadar da zor değil. Rutin işlerinize dönmeden uygulayacağınız birkaç basit adımla evinizi tatil öncesi düzenine kolayca kavuşturabilirsiniz.

Tatil öncesinde de küçük bir ön hazırlık yapın

Tatil sonrası eve döndüğünüzde karmakarışık bir gardırop ve etrafa saçılmış kirli bulaşıklarla karşılaşmak istemiyorsanız tatil öncesi genel bir düzenleme ve temizlik yaparak huzur dolu bir dönüşü garantileyebilirsiniz. Karşılaştığınızda yorgunluğunuzu ikiye katlamayacak olan evinize kavuştuğunuzda sadece küçük düzenlemeler gerçekleştirerek hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ayrıca çiçeklerinizi sulamak, gerekirse su dolu bir tas içine yerleştirmek, varsa çöplerinizi atmak, bozulabilecek yiyecekleri tatile çıkmadan tüketmek de yapabileceğiniz ön hazırlıklara örnek olabilir.

Bavulunuzu boşaltıp tüm giysi ve aksesuarları ayıklayın

Tatil sonrası eve gelip biraz dinlendikten sonra yapacağınız ilk iş bavulunuzu boşaltmak olmalı. İşe bavulunuzdaki kirli, giyilmemiş ama buruşmuş ya da doğrudan dolabınıza yerleştirecek kadar temiz kıyafetlerinizi, sevdikleriniz ve kendiniz için aldığınız hediyelik eşyaları ve diğer tüm aksesuarlarınızı uygun şekilde ayıklamakla başlayabilirsiniz. Sonrasında tüm bu eşyaları yerleştirip bavulunuzu kapatabilir ve bir sonraki tatile kadar uygun bir köşeye kaldırabilirsiniz.

Buzdolabını kontrol edin ve ihtiyaç listesi çıkarın

Bavulunuzu boşalttınız, kirlilerinizi kirli sepetine ya da çamaşır makinesine attınız, hediyeliklerinizi hafta içinde sevdiklerinize vermek için kategorize edip ayırdınız. Ayakkabılarınız, kozmetik ürünleriniz, makyaj malzemeleriniz de eski düzeninizdeki yerlerine kavuştu. Bundan sonrasında hafta içinde yemeksiz kalmamak için buzdolabınızı kontrol edip bir ihtiyaç listesi çıkarmanız gerekiyor.

Çok uzun ve yorucu bir tatil geçirmediyseniz listenizi hazırlayıp aynı gün alışverişe çıkarak büyük bir işi aradan çıkabilirsiniz. Dilerseniz online sipariş vererek bu işi daha da pratik hale getirebilirsiniz. Eksiklerinizi listelerken dolapta kalmış yiyeceklerin durumunu kontrol ederek buzdolabında oluşacak kötü kokuları ve bakterileri engelleyebilirsiniz.

Genel bir temizlik ile son adımı atın

Tatil dönüşü birkaç gün içinde yapacağınız genel bir temizlik, eski düzeninize kavuşmak için son adım oluyor. Dip köşe bir temizlikten ziyade yerleri silip süpürmeniz ve kapalı kalan evinizi havalandırıp mobilyalarınızın, aksesuarlarınızın tozunu almanız yeterli. Bundan sonraki günlerde gerçekleştireceğiniz genel temizlik rutininiz ile birlikte evinizi yeniden eski tertip ve düzenine sokabilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , ,