Süet Koltuk mu Deri Koltuk mu?Hangisi Daha Kullanışlı?

süet koltuk

Yeni evlenen çiftler veya evini yenileyenler birbirinden farklı bir çok model arasında kararsızlığa düşmekte. Hangisinin daha kullanışlı olduğu, uzun ömürlü koltuk seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiği, konforu ararken şıklıkla birleştirmenin yolları ile ilgili bir çok soru işareti oluşmakta.

Deri koltuk kullanışlı mı?

deri koltuk

Koltuk seçiminde en çok rastlanan süet koltuk mu deri koltuk mu sorusunun cevabında en önemli belirleyici özellik kullanım sırasında ki kolaylığı olmalıdır. Bir zamanlar şıklığı ve prestijli görüntüsü ile ofislerimizi süsleyen deri koltuk şimdilerde evdeki yerlerini aldılar. Derinin şıklığına kapılıp seçim yaparken sonrasını düşünmemek ne yazık ki bir çok müşteriyi ileri ki aşamalarda mutsuz etmektedir. Derinin yapısı gereği kullanıldıkça bollaşma yapması zaman içinde istenilmeyen yıpranmaya yol açacaktır. Üzerine yapılan baskı sebebi ile dikiş yerlerinde ki açılmalar estetik olarak kullanıcılarını rahatsız etmektedir.

Süet koltuk mu deri koltuk mu diye düşünenlerin dikkat etmesi gereken diğer husus temizliktir. Temizlik açısından son derece dikkatli olunması gereken deri üzerinde her türlü temizlik malzemesinin kullanılmamasıdır. Silindikçe derilerde oluşan zedelenme koltuğunuzun ömrünü kısaltmaktadır. Marketlerde satılan kimyasal maddelerin yerine deri için özel yapılmış temizleyici maddelerin kullanılması gerekmektedir. Ayrıca deri koltukların ısıdan çok çabuk etkilendiğini unutmamanız gerekir.Isı kaynaklarından uzak bir yere yerleştirmeniz deri koltuğunuzun ömrünü uzatacaktır. Vücuda yapışan deri yaz aylarında kullanım zorluğu oluşturmaktadır. Evcil hayvan besleyenlerin deri koltuktan uzak durması gerekir. Zira evcil dostlarınızın tırnakları deri koltukta önüne geçilemeyen yıpranmaya neden olacaktır.

Her deri koltuk aynı kalitede değildir

deri koltuk seçimi

Deri koltuk seçiminden bir diğer önemli faktör ise derinin cinsidir. Piyasada bir çok deri koltuk satışı yapılmaktadır. Deri koltuk seçimi yaparken yapay deriden ziyade gerçek deri koltuk seçimi mobilyanızın ömrünün daha uzun olmasını sağlayacaktır. Yapay deri koltuklarda yıpranma payı daha yüksek olmakla beraber maliyeti daha düşüktür. Tüm bu etkenler çerçevesi içerinde deri koltuğun şıklığı ve ağırlığının yanında kullanımının son derece zor olduğunu söyleyebiliriz.

Neden süet koltuk?

süet koltuk

Süet koltuk ise, deri gibi evlerinizin dekorasyonuna şıklık katacaktır. Deriye göre kullanımı daha kolay ve ömrü daha uzundur. Süet koltukta ki yıpranma deri koltuğa göre azdır. Çok fazla esneme ve gevşeme yapmayan süet, temizlik açısından da kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır. Hafif lekeleri nemli bir bezle silmeniz durumunda leke çıkacaktır. Isıya daha dayanıklı olması nedeniyle kullanırken zorluk yaşamayacaksınız. Bugün kullanıcı yorumlarının süet seçiminden yana olduğunu görmekteyiz. Süet koltukların çoğu su geçirmemektedir. Ayrıca süet koltuklarının zaman içerisinde ki yıpranmaları koltuğunuza yeni bir tarz ve görünüm katacaktır. Yapısı gereği bu eskimeler göze batmayacaktır.

 

Etiketler: , , , , , ,

BENZER YAZILAR