Sprey Boya ile Evinizi Yenileyin

sprey boya ile plastik boyama

Evinizdeki eskimiş, rengi solmuş mobilyalardan sıkıldıysanız ya da dekorasyonda yeni bir soluk arıyorsanız yepyeni ve orijinal fikirler sizi bekliyor. Sprey boya ile plastik boyama yöntemi sayesinde son derece modern görünen tasarım mobilyalara sahip olabilirsiniz. Plastik bahçe mobilyalarından, şık saksılara, ayna çerçevelerinden zigon sehpalara kadar her çeşit ev eşyasında uygulanabilen bu renkli yöntem ile yaşam alanlarınıza farklı bir tarz getirebilirsiniz.

Sprey boya ile plastik boyama yöntemi: Masrafsız kolay çözüm

Sprey boya ile plastik boyama

El yapımı, harika mobilyalar ortaya çıkarabilmek için ihtiyacınız olan tek şey dilediğiniz renklerde seçeceğiniz sprey boyalar oluyor. Yapı marketlerde ve kırtasiyelerde uygun fiyatlara bulabileceğiniz çeşitli ürünler ile zahmetsiz bir şekilde, üstelik bütçenize de zarar vermeden, eskisinden çok daha şık görünen ürünlerin sahip olabilirsiniz. Sprey boya ile plastik boyama yöntemini uygulayacağınız eşyayı belirledikten sonra tamamen kendi yaratıcılığınıza güvenerek işe koyulabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde hem kendi ürettiğiniz eşyaları kullanmanın hazzını hem de beğendiğiniz renkleri evinize kolaylıkla katmanın rahatlığını hissedebilirsiniz. Tasarıma başlamadan önce ilk iş olarak yenilemek veya değiştirmek istediğiniz ürünü seçin. Eskimiş sandalyeler, modası geçmiş bahçe mobilyaları, banyo dolapları, saksılar ve çerçeveler boyanmak için uygun seçenekler arasında yer alıyor.

Uygulama için gerekli malzemeler: Astar, boya ve vernik

sprey boya

Kullandığınız sprey boyanın plastik üzerinde kalıcı olup olmadığını test etmek için öncelikle boyayacağınız eşyanın görünmeyecek bir alanında ufak bir deneme yapabilirsiniz. Deneme için boyayı materyal üzerinde deneyip kurumasını bekleyebilirsiniz. Böylece boyanın kalıcılığını ve kalitesini önceden görerek en doğru sonucu elde edebilirsiniz.

Test aşamasının hemen ardından önce boyama işleminin yapılacağı yüzeyi fazla iz bırakmamaya dikkat ederek bir kat zımparalayabilirsiniz. Böylece ürünü pürüzsüz ve eşit dağılmış bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Eğer plastik yüzeyde zımparanın doğru bir çözüm olmadığı kanaatindeyseniz aynı sonuç için boya yapılacak yüzeyi temiz bir bezle sildikten sonra kuruyana kadar bekleyebilirsiniz. Eşyanın uygulama alanını en iyi hale getirdikten sonra  sprey boya ile plastik boyama işlemine geçebilirsiniz.

İçinizden geldiği gibi: Renk ve desenler

sprey boyama yöntemi

Pek çok markaya ait farklı renk seçenekleri sayesinde sprey boya ile yepyeni, birbirinden değişik tasarımlar ortaya koyabilirsiniz. Aynı sandalyeyi birden fazla renk kullanarak taze bir görünüşe kavuşturabileceğiniz gibi boyama yapacağınız yüzeye uygun bir şablon oluşturarak veya satın alarak eşyalarınıza çok daha estetik bir dokunuş yapabilirsiniz. Özgür çizgiler, içinizi ısıtan renkler, birbirinden güzel desenler sayesinde kendinize has dekorasyon fikirlerini hayata geçirirken yeni uğraşınız ile hayatınıza da hareket getirebilirsiniz.

Ali Çulha

Ali Çulha

Bir evde bitki köşesi varsa o ev "yuva"dır.
Ali Çulha
BENZER YAZILAR