Evinizi Manava Dönüştüren İcat: Spacepots

Evinizi Manava Dönüştüren İcat: Spacepots

Her insanın genetiğinde evde ya da bahçede bitki, çiçek yetiştirme arzusu yatar. Zaman zaman evlerimizde ya da bahçelerimizde maydanoz, dereotu, roka ve benzeri kolay yetişen bitkileri yetiştirme eğiliminde olduğumuz anlar olur. Bu isteği karşılamak amacıyla tasarlanan Spacepot, sağladığı kullanım kolaylığı nedeniyle evde bitki yetiştirmek isteyenler tarafından tercih edilmektedir.

Evde bitki yetiştirmek Spacepot ile daha kolay ve daha hızlı

Spacepot, suda bitki yetiştirmenin en güzel biçimde basitleştirilmiş halidir. 5 hafta içinde spacebot içinde taze ve lezzetli otlar yetiştirerek yemek pişirmek için kullanabilirsiniz. Hazırlaması ve beklemesi oldukça kolay olan spacepot, evlerde “suda tarım kiti” olarak kullanılmaktadır.

Fütüristik açıdan minimal tasarıma sahip olan ürün; elektrik, pompa veya diğer parçaların korunmasını gerektirmeyen Kratky yöntemine dayanan basitlik işlevini yansıtır. Spaceport, yalnızca en yüksek kalitede bileşenler kullanılarak Kaliforniya’da titizlikle hazırlanan el yapımı bir üründür. Ev içerisinde toprak ve gübre kullanmadan bitki yetiştirmeyi sağlayan Spacepot, pratik ve temiz kullanım olanağı ile bahçe hobinizi hayata geçirme imkânı sağlar.

Spacepot ile evde tüm yıl boyunca en büyük, en sulu ve en lezzetli bitkilerin büyüdüğünü hayal edin

Kaliforniya’da üretilen yüksek berraklıktaki akrilik yapıya sahip olan spacepot, özenle tasarlanır. 680 gram ağırlığa sahip olan ürün, yapılan onlarca araştırma sonucunda tasarlanarak evde kendi ormanınızı hazırlamanız için asgari bir çaba göstermenizi destekler.

Spacepot’u anlayabilmemiz için öncelikli olarak Hidroponik yani suda bitki yetiştirmeyi anlamamız gerekir. Sadece su ve besin maddesi çözeltisi ile bitki yetiştirmeyi sağlayan bu sistemde toprak yoktur. Topraksız üretim tekniği olarak geçen bu yeni sistem ile bitkinin ihtiyaç duyduğu tüm besin maddeleri ve su ihtiyacı karşılanır. Böylece bitkiler kökleri ile suya ve besin maddelerine ulaşmak için çaba harcamak zorunda kalmaz ve çok daha hızlı bir şekilde büyür.

Bitkiler büyümek için neye ihtiyaç duyar?

Bitkiler büyümek için ışık, karbondioksit, oksijen, su ve besine ihtiyaç duyar. Peki, bitkilerin ihtiyaç duyduğu besinler hangileridir? Bitkilerin besin maddesi olarak kullandıkları birçok farklı önemli element vardır. Bitki metabolizmasında gerçekleşen tüm biyokimyasal reaksiyonlarda bu elementler kullanılır. Bitkiler için en önemli besin elementleri azot, fosfor ve potasyum’dur.

Bunlar bir bitkinin hayatta kalması için en önemli olan makro besin maddeleri olarak bilinir. Bu makro besin maddelerine ek olarak, bitkiler daha küçük miktarlarda başka elementlere de gereksinim duyar. Bunlara da mikro besin maddeleri denir. Bunlar arasında bor, kalsiyum, bakır, demir, magnezyum, manganez, molibden, kükürt ve çinko bulunur.

Spacepots içerisinde yer alan besin içeriği tüm bu besin maddelerini karşılayarak bitkilerin tam olarak gelişmesini sağlar.

Etiketler: , , , , , ,

BENZER YAZILAR