Son Yılın Dekorasyon Trendleri ile Evinizi Yenileyin

Son Yılın Dekorasyon Trendleri ile Evinizi Yenileyin

İnsan huzuru evinde bulur ancak evin değişmeyen görüntüsünden zaman zaman sıkıntı duyabilir. Özellikle kadınlar aynı dekorasyonun içinde uzun süre vakit geçirmekten hoşlanmazlar ve dönem dönem yapacakları küçük dokunuşlarla evlerine tazelik kazandırırlar. Evinizde değişiklik vaktinin geldiğini düşünüyorsanız samimi, ferah ve iç ısıtan yaşam alanları tasarlamanız için ufkunuzu açacak yeni dekorasyon trendleri ile tarzınızı yenileyin.

Doğal ve Yalın Detaylar

2017 dekorasyon trendleri

Ahşabın cilasız ve boyasız haldeki en doğal biçimi dekorasyon fikirlerinin ilk sırasında yer alıyor. Ahşabın ham halinden üretilen mobilya ve aksesuarların yanında doğal taşlar, halatlar, demir borular, orijinal kütükler, çakıl taşı gibi yan ürünlerle desteklenerek Country tarzı ve Vintage stili döşenmiş yaşam alanları en yeni dekorasyon trendlerinden.

El Yapımı Aksesuarlar

dekorasyon önerileri

Eskiden annelerin yaptığı her biri birbirinden kıymetli el emeği tasarımlar tekrar revaçta. Doğallık eğilimiyle göz alıcı kombinler oluşturan el yapımı aksesuarlar bu senenin en gözde dekorasyon trendlerinden. Örgü kılıflar, dantel desenler, seramikler, kabartma cam tabaklar, ahşap boyama gibi pek çok farklı çeşitle hayat bulan ürünleri avize tasarımından sehpa yapımına kadar birçok aksesuarda kullanabilirsiniz.

Pastel, Mat ve Parlak Renkler Bir Arada

2017 salon dekorasyonu

Bu sene evinizi çekinmeden yeşille doldurun. Doğaya dönüşün simgesi olan yeşil tonlarını isterseniz büyük dal yapraklarla vazolarda, dilerseniz yaprak desenli yastıklarda, örtülerde, tablolarda, tabaklarda, çerçevelerde, dekorasyon bitkilerinde, kısacası gözünüze hoş görünen her yerde dilediğinizce kullanın. Koyu mavi tonlar ile parlak beyazın birleşimi de bu senenin trendleri arasında. Beyazın netliğini kırmak için koltuklardan perdelere, yemek takımlarından örtülere kadar birçok noktada kullanacağınız gri tonları da renklerin enerjisini dinginleştirerek bohem bir hava yakalamanıza katkıda bulunur.

Kadife ile Zarif Bir Görünüm

salonda kadife kullanımı

Yeni yılın trend kumaşı kadife. Yumuşaklığı ve parlaklığı ile ihtişamın olduğu kadar sıcaklığın ve rahatlığın da simgesi olan kadife sadece perde ve koltuk döşemeleri ile sınırlı kalmasın. Sofralarınıza zengin görüntü verecek kadife masa örtülerinden duvar giydirmelerine kadar tüm yaratıcı fikirlerinizde kadife kumaşları sınırsızca kullanın.

 

Doğal Taşların Gücü

doğal taş dekorasyon

Sürekli dile getirilen faydaları ile hayatımızda yer edinen doğal taşlar bu yıl yine çok moda. Başta amatist ve kuvars olmak üzere dekoratif aksesuarlarda bolca kullanılan doğal taşlar; tepsi, bardak altlığı, sehpa ve pano gibi birçok ürünle evinizin enerjisini temizlerken hoş bir görünüm kazandırır.

Çiçeklerle Canlanan Mekanlar

salonda çiçek kullanımı

Doğal çiçekler kadar doğal görünen sera botanikleri de bu senenin dikkat çeken trendleri arasında. Evinizin havasına canlılık katacak olan çiçek detayları doğanın dokusunu evinize taşıyacak.

Etiketler: , , , , , ,

BENZER YAZILAR