Dünyanın En Büyük Kar Labirenti: Snowlandia

Dünyanın En Büyük Kar Labirenti: Snowlandia

Kış mevsimini ve karı sever misiniz? Peki labirentleri? İkisi bir aradayken daha da güzel olur diye düşünüyorsanız, tam size göre bir seyahat önerimiz var! Polonya’daki Snowlandia Zakopane parkı. 2015-2016 yılında ziyaretçilerini ağırlamaya başlayan kış eğlence parkı, her sene yapılan yeni eklemelerle gelişiyor.

Frozen hayranları bayılacak!

snowlandia ile ilgili görsel sonucu

 

Kış aylarını daha da eğlenceli hale getiren tema park 2500 metrekarelik alana yayılıyor. Parkta dünyanın en büyük kar labirenti bulunuyor. İki metrelik duvarlarıyla misafirlerine çılgın bir deneyim yaşatmayı hedefleyen buz ve kar labirentine çocuklar kadar büyükler de ilgi gösteriyor.

snowlandia ile ilgili görsel sonucu

Labirent, Snowlandia’daki tek eğlence unsuru değil elbette. Disney’in olay yaratan filmi “Frozen”ın hayranı iseniz burada yer alan Kar Şatosu’na da bayılacaksınız! Bu şato, tüm karlı toprakları çepeçevre gören güzel bir manzaraya hakim kulesi, terasa açılan odaları, gizli geçitleri ve tünelleri ile ziyaretçilerini büyülüyor.

snowlandia ile ilgili görsel sonucu

Snowlandia’nın bir başka parçası olan Mini Hayvanat Bahçesi, çevredeki bitki örtüsünü ve hayvan türlerini izleme olanağı sunuyor. Burada çok sayıda kuş, geyik, keçi, nadas geyiği, kuzu ve kunduz yaşıyor. Onları gözlemlemek ve minik atıştırmalıklarla beslemek özellikle çocukların çok hoşuna gidiyor.

Kış Sporlarını Sevenlere Eğlenceli Alternatifler

snowlandia ile ilgili görsel sonucu

Parktaki yarış kızağı pisti gözü pek ziyaretçilerine müthiş bir eğlence olanağı sunuyor. Bu geniş ve aydınlatılmış kızak pisti 200 metre uzunluğundaki parkuruyla hem çocuklara hem de ebeveynlere bolca adrenalin vadediyor. Bu kar tatiline kış sporlarını da eklemeyi düşünenler için uygun seçenekler de bulunuyor.

snowlandia ile ilgili görsel sonucu

Bölgedeki kar pistleri kayaktaki yeteneklerinizi test etmeniz için size fırsatlar sağlıyor. Pod Krokwią telesiyeji özellikle yeni başlayanlar ve çocuklar için oluşturulmuş. Henüz acemiyseniz ve bu spora başlamak için daha iyi bir fırsat olamaz diye düşünüyorsanız; bu geniş alanda çalışmak sizi güvende hissettirecektir. Kayak sporunu daha profesyonel yapanlar için ise tesisin civarında daha uzun ve zorlu parkurlar da yer alıyor.

Etiketler: , , , , , ,

BENZER YAZILAR