Shakira’nın Ultra Lüks O Evi Satılık!

Shakira'nın Ultra Lüks O Evi Satılık!

Geçtiğimiz günlerde Shakira, Miami’deki 6 yatak odalı modern rezidansını, kardeşi Antonio Mebarak’ın yardımıyla 11.648 milyon dolardan satışa çıkardı. Shakira’nın evi, Michael Bay, Matt Damon, Ricky Martin, Jennifer Lopez ve Alex Rodriguez gibi birçok ünlü ismin evlerinin de bulunduğu 3140 North Bay Road Drive’da yer alıyor.

Shakira’nın zevkini yansıtan çizgiler

Shakira evi 2001’de 3.38 milyon dolara satın almış ve daha sonra 2013’te 13.9 milyon dolardan satışa koymuştu. Şimdilerde tekrar satışa koyulan ve oldukça büyük ilgi gören ev, 1951’de inşa edildiğinden beri oldukça büyük değişimlere uğramış. Örneğin Shakira, evi satın aldığında 3 yatak odasını evin planına sonradan dahil ederek kendi zevkini her alanda göstermiş.

Kolombiya doğumlu müzik fenomeni Shakira’nın evi 2023 metrekarelik arazinin içinde yer alıyor. Ev oldukça şık detaylara sahip olması ile birlikte, kendine ait sahili ve iskelesi ile de göz dolduruyor. Miami Beach’teki Biscayne Koyu’na iskeleden 30 metre uzaklıkta olan ev, görenleri hayrete düşürecek kadar lüks.

Miami’nin en güzel yerindeki ev 6 yatak odası ve 7 banyoya sahip. 6 yatak odasından en az ikisi, ana süit olarak hizmet verebiliyor ve bunlardan biri Venedik alçı vurgulu bir duvara sahip. Yatak odasında birbirinden antika Venedik aynaları ve zikzak yapılı özel terasa açılan kapılar da bulunuyor.

Eğlence alanından özel iskeleye, lüks detaylar

Evde doğal yansıma yaratan ahşap açık renk zeminler ve beyaz tonlar hakim. Heybetli bir paslanmaz çelik kapıyla giriş yapılan arazi, çitle çevrili yoldan devam edilerek begonvillerle süslenmiş iki araba garajına doğru gidiyor. Çift cepheli kapılar, minimalist şömineye sahip bir oturma alanı ve sükunet hissi uyandıran bir yemek alanına açılıyor. Evin mutfak kısmında parlak beyaz dolaplar ve pırıl pırıl paslanmaz çelik aletler kullanılmış. Mutfakta yerleşik bir yemek masası ve tavandan yere kadar uzanan penceresiyle küçük verandaya açılan bir kapı bulunuyor.

Araba yoluna bakan bir fitness salonu ve ünlü yıldızın ödüllerini sergilediği bir ofis odası da evin içerisinde yer alıyor.  Evde geniş bir eğlence kanadı, evin arkasından yüzme havuzuna kadar uzanan geniş bir alanı kapsıyor. İçeride son teknoloji medya ve ses ekipmanları ile donatılmış bir medya alanı, tamamen beyaz bilardo masasına sahip bilardo alanı ve körfeze bakan kanepeli bir dinlence alanı mevcut.

809 metrekarelik alana sahip evin arkası, minimalist şezlonglara sahip bir yüzme havuzuna açılıyor. Bu alanda, yüzme havuzunun yanı sıra bir yemek barı ve dinlenebilmek için bolca alana sahip geniş bir çardak alanı ve ısıtmalı veranda bulunuyor. Evin, bir dizi ince palmiye ağacının ve yükselen çitlerinin ötesinde küçük, L şeklindeki özel bir iskelesi de mevcut.

Bembeyaz ve minimalist bir rüya

Shakira, tıpkı İspanya Barselona’da kocası Gerard Piqué ile paylaştığı konut gibi bu evin her yerinde de kendi estetiğini yansıtıyor. Dekorlardaki şık ve minimalist hava ilk bakışta seziliyor. Shakira, dekor ve mobilya renklerini açık, havadar ve samimi tonlardan seçerek kendi tarzını eve aşılamayı başarıyor. Beyaz renk ve dokular, gümüş metalik kaplamalar ve detaylarla harmanlanıyor.

İç dekoratör Renata Lessa Batos’a göre Shakira altın tonlarından hoşlanmadığı için bu şekilde gümüş tonlarını tercih ediyor. Evdeki renk düzenine bakılırsa, beyaz renk bazı renk patlamaları ile canlandırılmış. Leylak, fuşya ve lavanta tonları beyaza infüze edilerek doğal bir uyum oluşturulmuş.

Shakira dekorasyonu yaparken, sahip olduğu Lübnan ve Ortadoğu kökenlerini de unutmamış. Özenle işlenen evin ahşap zemini İspanya’dan, ön kapısı ise Avrupa’dan ithal edilmiş. Evin bazı kısımlarındaki kemik kakmalı işlemelere sahip eşyalar ve el yapımı dekoratif aynalar ile etnik dokunuşlar sağlanmış.

Etiketler: , ,

BENZER YAZILAR