Bölge Raporu: Selçuk’ta Güncel Gayrimenkul Fiyatları

Bölge Raporu: Selçuk'ta Güncel Gayrimenkul Fiyatları

İzmir’in güneyinde bulunan Selçuk’ta güncel gayrimenkul durumu gittikçe gelişiyor. Denize kıyısı bulunan turistik bir bölge olma özelliği de taşıyan ilçe, her yıl oldukça fazla ziyaretçiyi ağırlıyor. Buna bağlı olacak şekilde yazlık kültürünün bir hayli geliştiği bölge içerisinde aynı zamanda yatırımlar da son hız devam ediyor. Kiralık ve satılık apartman dairelerinin bulunduğu bölgede lüks villalar da bulunuyor. Üstelik 35.000’i aşkın bir nüfusa sahip olan Selçuk, gün geçtikçe artan ekonomisi ve kazandığı popülerlik ile gözde ilçelerden sayılıyor.

Selçuk’ta güncel gayrimenkul durumu ve amortisman süreleri

Selçuk’ta güncel gayrimenkul durumuna olumlu yönde etki eden satılık apartman daireleri, özellikle alım – satım işlemlerinde epey popüler. İlçedeki taban daire fiyatları 120.000 TL civarında seyrediyor. 90 metrekare civarında büyüklüğe sahip 2+1 daireler ve daha geniş evler de bulunuyor. Sıfır olacak şekilde bulabileceğiniz 2+1, 80 metrekare, merkezi ısıtmalı bir dairenin fiyatı 160.000 TL seviyesinde görülüyor.

İlçede toplu konut projeleri çok fazla popüler olmasa da eski evlerin ya da arsaların lüks apartman dairelerine dönüştürülmesi her geçen gün hızlanıyor. Bu çerçevede yeni yapılmış, merkezi sistemli 110 metrekare, 3+1 apartman dairesi 175.000 TL karşılığında satılıyor. Daha eski binalarda söz konusu fiyat seviyesi ise elbette düşüyor.

Eğer çarşıda bulunan, 3+1, 110 metrekare bir daire istenirse 215.000 TL’nin gözden çıkartılması gerekiyor. Merkezi sistemli olacak şekilde ısıtmaya sahip olan daire, ilçenin merkezinde bulunmak isteyenler için birebir olarak görülüyor. Apartman daireleri çerçevesinde tavan fiyat yaklaşık 375.000 TL seviyesinde. Çatı katı dubleks bir daire satın almayı hedefleyenler için söz konusu fiyat seviyesi geçerli kabul ediliyor.

Satılık farklı ve lüks villalar ile keyifli bir hayat

İlçenin butik oteller bölümündeki villaların tavan fiyatı yaklaşık 950.000 TL’ye kadar çıkıyor. Bölgede müstakil evler de bulunuyor.5+1 lüks, 430 metrekare büyüklüğü, geniş bir konut arayanlar için ideal seviyede ölçülüyor. Bunun yanı sıra daha uygun fiyat seviyesinde değerlendirilen villalar ise 300.000 TL ile 400.000 TL arası değişen fiyatlara ulaşıyor. 3+1, 120 metrekare, klimalı villa, 330.000 TL karşılığında satılıyor. Yazlık olarak tercih edilebilen villa, gündelik koşuşturma içerisinde de kullanıma uygunluk gösteriyor.

Kiraya verilen daire ve villalar sayesinde yatırım

Selçuk’ta güncel gayrimenkul, kiralık daire ve villa seçenekleri çerçevesinde de bir hayli hareketli bir dönem geçiriyor. Bölgede eşyalı, 1+1, 57 metrekare, klimalı bir daire 850 TL fiyat seviyesinde kolaylıkla bulunuyor. Villa kiralamak isteyenlere de hitap eden Selçuk’ta, 3+1, 120 metrekare, klimalı bir villanın kirası ise 1200 TL seviyesinde kaydediliyor.

Tüm veriler milliyetemlak.com üzerinde yer alan ilanlara/verilere göre hazırlanmış ve verilmiştir.

Etiketler: , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR