Evine Salıncak Kurmak İsteyenleri Baştan Çıkaracak Öneriler

Evine Salıncak Kurmak İsteyenleri Baştan Çıkaracak Öneriler

Modern yaşam şartları nedeniyle kapalı mekanlarda geçirilen zamanın artması; evin bahçe, teras, balkon gibi bölümlerinin önemini artırıyor. Son zamanlarda yükselişe geçen bahçe dekorasyon ürünleri arasındaki en sevilen parçaların başında salıncaklar geliyor. Özellikle çocukların vazgeçilmez dış mekan eğlence araçlarından biri olan salıncaklar, yetişkinler tarafından da çok seviliyor.

Davul ve Koza Tip Salıncak Modelleri

davul tipi salıncak
mycosyretreat.com

Davul ve koza tip salıncaklar, dekoratif salıncaklar arasında en çeşitli modellere sahip modeller olarak biliniyor. Geniş, tek kişilik bir oturma bölümü ve zincir ya da halattan yapılmış bir bağlantı ipinden oluşan bu salıncaklar özellikle kapalı mekanlar için son derece elverişli salıncak modellerinden biri oluyor. Davul ve koza tip salıncaklar bağlantı iplerinden tavana asılabildiği gibi, standlı modeller herhangi bir yere monte etmeye gerek kalmadan da kullanılabiliyor.

Büyük bölümü hasırla kapatılmış olan koza şeklindeki salıncaklar en güvenli modeller arasında görülüyor. Bu nedenle küçük çocuklarınız ve bebeğiniz için koza tip salıncaklar satın alabilirsiniz. Davul tip salıncak modelleri ise daha geniş bir hareket alanı sağladığından 5 yaş ve üzeri çocuklar için öneriliyor. Dayanıklı yapılarıyla 100 kg ağırlığa kadar yük taşıyabilen davul tip salıncakları çocuğunuzla birlikte siz de kullanabilirsiniz.

Koltuk ve Bank Biçimindeki Bahçe Salıncakları

koltuk tipi salıncak
centsationalgirl.com

Özellikle geniş teraslarda ve bahçelerde kullanılan bank tipi salıncaklar aile boyu keyifli vakit geçirmek isteyenler tarafından tercih ediliyor. Çelik konstrüksiyon iskelet ve naylon bileşimli sağlam oturaklardan oluşan bu büyük salıncaklar 3-4 kişiyi rahatlıkla taşıyor. Güneş ışınlarından ve nemden etkilenmeyen bu dış mekan salıncakları hasır, ahşap, ferforje veya klasik bahçe mobilyası görünümünde farklı model seçenekleriyle kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Genellikle üst bölümü brandayla kapatılmış olan bu konforlu dekoratif salıncakları, güneşli ve yağışlı havalarda da kullanabilirsiniz.

Hamak Tip Salıncaklar

hamak modelleri
www.homedit.com

Rahatına düşkün olanların tercihi hamak tip salıncaklar, uzanarak veya oturarak kullanıma olanak veriyor. Küçük gözenekli bir ağ veya kalın kumaş taban ve montaj kayışından oluşan bu salıncaklar; hafiflikleriyle kolayca taşınıyor ve dakikalar içinde kurularak kullanıma hazır hale getirilebiliyor. Genellikle piknik ve doğa gezileriyle özdeşleşen hamaklar kendinden standlı modellerin üretilmeye başlanmasıyla ev içinde ve kapalı alanlarda da rahatlıkla kullanılabiliyor. Beşik tipi hamaklar küçük çocukların ve bebeklerin güvenli bir şekilde sallanmasına imkan tanıyor. Sepet şeklindeki hamakları, tavana monte ederek bebeğinizi uyutmak için kullanabilirsiniz. Açık havada vakit geçirmeyi ve dinlenmeyi seviyorsanız geniş tabanlı file tip hamakları tercih edebilirsiniz.

Etiketler: , , , ,

Öznur Doğan
Takip Et