Şahin Tepesi Dizisi Nerede Çekiliyor?

Şahin Tepesi Dizisi Nerede Çekiliyor?

Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği Şahin Tepesi dizisi ele aldığı konu ve oyuncu kadrosu ile merak uyandırıyor. 1980’li yıllara damgasını vuran Falcon Rest dizisinden uyarlanan yapımın oyuncu kadrosunda Zerrin Tekindor, Ebru Özkan ve Yurdaer Okur gibi usta isimler yer alıyor. Cuma günleri saat 20.00’da ATV’de izleyiciyle buluşan Şahin Tepesi’nin nerede çekildiği diziyle ilgili merak edilenler arasında yer alıyor.

Şahin Tepesi dizisi nerede çekiliyor?

Şahin Tepesi’nin çekimleri İstanbul’un Beykoz semtinde gerçekleşiyor. Konu ilerledikçe İstanbul’un çeşitli bölgelerinde çekimlere devam edileceği gelen duyumlar arasında yer alıyor. Olaylar Beykoz’da bulunan bir konakta geçiyor. Dizi öncesi restorasyondan geçirilen konak, dizi atmosferine uygun hâle getirilmiş durumda. İç ve dış mekân çekimleri ile izleyiciye muazzam görüntüler sunan dizi, konusu ile merak uyandırıyor.

Şahin Tepesi ne anlatıyor?

Şahin Tepesi dizisi iki kadın arasında süregelen güç mücadelesini ve bu iktidar savaşının ortasında kalan iki gencin aşk hikâyesini ele alıyor. Melek (Ebru Özkan) birlikte büyüdüğü Tuna’nın (Zerrin Tekindor) oyununa geliyor. Kendisine atılan bir iftiradan ötürü babası tarafından evden kovuluyor ve mirastan mahrum bırakılıyor. Eşini kaybetmiş olan Melek yıllar sonra babasının cenazesi için iki yetişkin çocuğu ile konağa dönüyor.

Gençlik aşkı Demir ile Tuna’nın evlendiğini ve iki çocukları olduğunu görüyor. Burada babasının onu affettiğini, mirastan pay sahibi yaptığını ve parfüm markası olan Şeb-i Verda’yı kendisine bıraktığını öğreniyor. Hem Melek hem de Tuna bu duruma oldukça şaşırıyor. Yıllar önce açılan defterler yeniden gün yüzüne çıkıyor ve bu iki kadın arasındaki çatışmalar, çocukları Verda ve Efe’nin aşklarının önündeki en büyük engele dönüşüyor.

Şahin Tepesi’nin oyuncu kadrosunda kimler yer alıyor?

Şahin Tepesi yarattığı atmosfer ve dikkat çekici konusunun yanı sıra oyuncu kadrosu ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Tuna karakterine Zerrin Tekindor can verirken Melek karakterini Ebru Özkan canlandırıyor. Dizideki parfüm markasına da ismini veren Verda’yı Söz dizisinin Bahar’ı Aybüke Pusat, Efe karakterini ise Vatanım Sensin ile dikkatleri üzerine çeken Boran Kuzum canlandırıyor.

Murat Aygen (Demir Akdora), Mustafa Mert (Koç Cem Özden), Leyla Tanlar’ın (Deniz Akdora) da bulunduğu kadroda ayrıca Yurdaer Okur, Esra Dermancıoğlu, Kaan Taşaner, Aslıhan Karalar, İlhan Şen, Göksu Girişken ve Bülent Arın gibi başarılı oyuncularda yer alıyor. Şahin Tepesi dizisi yeni bölümleri ile cuma günleri saat 20.00’da ATV ekranlarında izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor.

Etiketler: ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR