Sade, Doğal Ama Şık: Robert Pattinson’ın Evi

Sade, Doğal Ama Şık: Robert Pattinson'ın Evi

Harry Potter serisi ile adını duyuran ve ardından başrolünde yer aldığı Twilight (Alacakaranlık) isimli seri ile tüm dünyada tanınan başarılı İngiliz oyuncu Robert Pattinson’ın evi Los Angeles’ın gözde semtlerinden Los Feliz’de yer alıyor.

1922 yılında inşa edilen ve ünlü aktör tarafından 2011 yılında 6,375 milyon dolara satın alınan, 1,5 dönümlük bahçe alanında kurulu, üç yatak odalı ve üç banyolu taş ev, oldukça doğal ve sade dekore edilmiş.

Doğal ışık kullanımı ile gelen sıcaklık

Oturma odası ve yemek odası birbirine uyumlu olan Robert Pattinson’ın evinin odaların tavanı eğimli ve ahşap işlemelerle detaylandırılmış, aydınlatmada antika duvar aplikleri kullanılmış.

Yemek odasında aynı tarzdaki avizeler ise odaya daha fazla ağırlık katıyor. Odalar doğal ışık hesaba katılarak doğal tonlarda dekore edilmiş. Doğal renkler ve ahşap mobilyalar geniş pencerelerden gelen güneş ışığının bu alanlarda konforlu, sıcak ve samimi bir atmosfer oluşturmasını sağlıyor. Odaların verandalara açılması, rahatlık ve samimiyetle birlikte özgürlük hissini de veriyor.

Yemek odasına bağlanan geniş mutfak, eğimli tavanı, beyaz duvarları ve ahşap mobilyalarına ek olarak geniş pencerelerinden gözüken bahçeyle evde sıcaklığın en fazla hissedildiği yerlerden biri olma özelliğini taşıyor.

Robert Pattinson’ın sade ve etkileyici dekorasyon seçimleri

Doğal tonlar kullanılan yaşam alanlarının aksine bazı odalarda çarpıcı detaylar kullanılmış. “Kırmızı Oda” ismiyle anılan ve ofis olarak kullanılan odada, otantik desenli kırmızı halı ve koyu ahşap kitaplıkların önünde, karşılıklı yer alan kırmızı deri koltuk ve kanepe oldukça etkileyici bir görüntü oluşturuyor.

Büyük misafir yatak odasının zemini de büyük, otantik kırmızı bir halı ile kaplanmış. Bu odadaki koyu ahşap mobilyalar ve kırmızı halının uyumuna, odanın iki yanındaki kırmızı perdeler eşlik ediyor. Doğal tonlarda dekore edilen küçük misafir yatak odası ise oldukça sade ve konforlu görünüyor.

Robert Pattinson’ın evinde ofis odası olarak kullandığı odada yalnızca beyaz bir koltuk, küçük bir yazı masası ile, şık bir antika lambader bulunuyor.

Evin odağında yer alan yatak odası

Evin tasarımında odak noktaya konulan ana yatak odası, iki tarafta bulunan, yere kadar uzanan büyük pencerelerden güneş ışığı alıyor. Eğimli tavan ve doğal ton kullanımı bu odaya da sıcak ve konforlu bir hava veriyor. Yatak odasının açıldığı balkon rahatlatıcı bir manzara sunuyor.

Yatak odasına bağlı bulunan banyo, baştan aşağı mermer yapısı, antika görünümlü şık armatürleri ve duş alanındaki renkli ve desenli mermer duvarıyla evin en dikkat çekici alanlarından biri.

Etiketler: , ,

BENZER YAZILAR