Residence rahatlığı insanı mutlu ediyor

Hisar Intercontinental Hospital Klinik Psikoloğu Sedef Akbay, residence’ların hayatı kolaylaştıran özelliklerinin insan psikolojisi üzerinde olumlu etki yaptığını söyledi. Apartman yaşamından sonra yeni bir kavram olarak şehir hayatına giren residence’ların belli bir gelir seviyesi üzerindeki insanlara hitap ettiğini, ancak her geçen gün daha fazla insanın ilgisini çektiğini kaydeden Akbay şöyle konuştu:


“Residence’larda evde yemek hazırlamanın sorun olacağı durumlarda restorandan sipariş verebiliyorsunuz. Kendinizi rahatsız hissettiğinizde, tıbbi bir yönlendirme almak istediğinizde hemen doktora başvurabiliyorsunuz. Kitapçıdan markete her türlü alışveriş olanağının sunulduğu alışveriş servisi, evlerin bakımı, onarımı, temizliği ve toplantı salonu ile sekreterlik hizmeti alabiliyorsunuz. Bu hizmetlere kolayca ulaşabilmek, insan psikolojisini olumlu yönde etkiliyor.”


Güvenlik ihtiyacı önemli


Akbay, residence’larda öne çıkan bir diğer konunun da güvenlik konusu olduğunu belirterek, “İnsan psikolojisinde önemli yeri olan güvenlik, bu tip yerlerde çok daha ciddi boyutlarda ve profesyonelce ele alınıyor” dedi. Akbay şu bilgileri verdi:


“Bu ihtiyaçların insanın ev ortamında, kolayca ve zaman kazanarak karşılanmasının maddi bir karşılığı olacaktır ancak bu hizmetlere kolay ulaşmak insanın ruh sağlığı üzerinde de olumlu etkiler yaratıyor. Tüm aile bireylerinin ihtiyaçlarını güvenli ortamda gidermesi, onların hayata karşı daha olumlu olmalarını sağlayacak, iş ortamlarında katkılarını artırıyor, sağlıklı sosyal ilişkiler kurmalarını kolaylaştırıyor.”Etiketler:

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR