Prefabrik Havuzlar İle Artık Herkes Havuz Sahibi Olabilir

Prefabrik Havuzlar İle Artık Herkes Havuz Sahibi Olabilir

Genellikle lüks olarak görülen ve yaptırılması hem zahmetli hem de masraflı olan klasik yüzme havuzlarının alternatifi prefabrik havuzlar, tüm alanlarda ve mekanlarda rahatlıkla kullanılabildikleri gibi isteğe bağlı olarak farklı renklerde ve desenlerde üretilebiliyor.

Kolay Kurulan ve Düşük Maliyetli Prefabrik Havuzlar

Özellikle klasik açık yüzme havuzu yaptırmak; belirli büyüklükte uygun bir alan gerektirmekle birlikte zeminin hazırlanarak kazılması, betonarme alt yapının oluşturulup üzerinin seramik kaplanması gibi meşakkatli süreçlerden dolayı aylarca sürebiliyor ve oldukça yüksek maliyetli bir hale dönüşebiliyor. Bu nedenle havuzlar çoğu zaman bir lüks olarak görüldüğünden yaygınlaşamıyor, sadece belirli alanlarla sınırlı kalıyor. 
Son yıllarda başta Kuzey Amerika ve Avrupa olmak üzere giderek tüm dünyada yaygınlaşan prefabrik havuzlar ise klasik havuz algısını tamamen değiştiriyor. Her mekana ve alana kısa sürede kolayca kurulabilen, hijyenik, sağlam ve düşük maliyetli prefabrik havuzların kullanım oranı toplam havuz sayısıyla karşılaştırıldığında birçok ülkede % 70 gibi yüksek seviyelere kadar çıkıyor.

Prefabrik havuzların kısa sürede ve hızlı şekilde yaygınlaşmanın birden fazla sebebi bulunuyor. Bu sebeplerin başında; bahçe, teras, iç mekan fark etmeksizin prefabrik havuzların her yere kolayca ve kısa sürede kurulabilmesi geliyor. Aynı zamanda depreme dayanıklı olan prefabrik havuzlar, klasik havuzlara göre çok daha uygun fiyatlara mal oluyor.

Her Beklentiye Hitap Eden Prefabrik Havuz Çeşitleri

Panel-liner ve hazır havuz olarak da bilinen prefabrik havuzlar, kısmi betonarme destekli modüler panel içlerinin liner kaplanmasıyla yapılıyor. Kolayca sökülüp, takılabilen PVC kalıplar ve metal levhalar alan uygunluğuna göre şekilleniyor. Havuz porseleninden ve seramiğinden farklı olarak vinil polimerden üretilen ve esnek bir yapıya sahip olan liner iç kaplama malzemesi yosun tutmuyor, bakteri barındırmıyor ve su sızdırmıyor. Ayrıca farklı boyutlara, renklere ve desenlere sahip olan alternatifleri de bulunuyor.

Zemin uygun olduğu takdirde istenilen derinlikte ve boyutlarda yapılabilen prefabrik havuzların klasik havuzlara göre diğer bir avantajı ise ihtiyaç duyulduğu zaman yerlerinden kaldırılabilmeleri. Böylece bahçenizi farklı amaçlarla kullanmak istediğinizde sökülemeyen açık havuzların aksine prefabrik havuzları, kısa bir çalışma ile yerlerinden kaldırmak ve taşımak mümkün oluyor. Ek olarak çok bahçeler için tercih edilen hazır havuzlar, teraslara ve iç mekanlara da zahmetsiz bir şekilde kurulabiliyor.

Prefabrik havuzlar sayesinde satın alacağınız evi nasıl kolayca havuzlu hale getirebileceğinizi öğrendiğinize göre  www.milliyetemlak.com'u ziyaret ederek binlerce ilan arasından size en uygun satılık ev ilanlarını incelemeye başlayabilirsiniz.


Etiketler: , , , , , , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR