Kasabanın En Ufak Evi: Sadece 15 Metrekare

Kasabanın En Ufak Evi: Sadece 15 Metrekare

En büyük hayaliniz küçük bir kasabada ufak ve sevimli bir evde yaşamak mı? Ya da ara sıra kimsenin sizi rahatsız edemeyeceği bir kaçamak mı yapmak istiyorsunuz? Eğer etrafta uçuşan çalılardan ve çöl havasından rahatsız olmayacaksanız Kaliforniya’nın bir kovboy film setini andıran Pioneertown kasabasındaki bu minik ev tam da size göre!

Sadece 15 metrekare

Bölgedeki Saddle patikasında bulunan evin boyutu sadece 15 metrekare. Satış fiyatı ise beklediğinizden biraz daha yüksek. Bu şirin ev 120 bin dolar fiyatıyla hâlâ alıcısını bekliyor. Eğer bu miktarı ödemeye razıysanız, gözlerden uzak ve huzurlu bir hayat sizin olabilir!

Pioneertown aslında bir film seti

Kaliforniya’daki Pioneertown’un eski kovboy filmlerini fazlaca andırdığını zaten söyledik. Peki bu kasaba nasıl kuruldu ve bu günlere kadar bozulmadan gelebilmeyi nasıl başardı? Pioneertown aslında bir film seti projesi olarak ortaya çıktı. Bir grup Hollywood yatırımcısı ve ünlü oyuncu, 1947 yılında kovboy filmleri çekebilmek için bu bölgeyi buna uygun şekilde dekore ederek küçük kasabaya bu güne kadar hâlâ kaybetmediği ruhunu verdiler.

Doğayı seven bir minimalist için en uygun yer

Bu özel ev herkes için uygun olmayabilir ama siz doğayla iç içe yaşamak isteyen bir minimalistseniz burası tam da size göre! Tahta ve alçıpan kullanılarak yapılmış 15 metrekarelik ev, size mükemmel bir manzara vadediyor.

Yaklaşık bir hektarlık arazide bulunan evin önü tamamen açık olduğu için verandasından çevredeki dağları ve uçsuz bucaksız çölü rahatlıkla seyredebilirsiniz. Tahta çerçeveli pencereleri sayesinde yeterli gün ışığı da alıyor. Ayrıca kendine ait bir güneş enerjisi sistemi de var. Kovboy filmi havasını iyice artırmak için evin yanında bir ağıl bulunuyor.

Mutfak ve banyo yok

Kulağa ne kadar huzurlu ve nostaljik gelse de, burada yaşamanın tabii ki kötü yanları da var. Örneğin, ev o kadar küçük ki bir mutfak için yeterli alan yok. Ayrıca bir banyo ve tuvalet tesisatı da mevcut değil. Yani illa ki burada yaşayacağım diyorsanız ya ilkel yöntemlerle yaşamayı öğrenmeniz ya da temel ihtiyaçlarınızı karşılamak için bir su kuyusu açtırmanız gerekiyor.

Eğer geniş, lüks ve hiçbir konforun eksik olmadığı yaşam alanları arıyorsanız burası kesinlikle size göre değil. Fakat aradığınız şey doğanın içinde, herkesten uzak ve kendi kendinize yetebileceğiniz bir hayatsa sizin için Pioneertown’daki bu küçük evden daha iyi bir yer düşünemiyoruz!

Etiketler: , , , , , ,

BENZER YAZILAR