Oyuncu Patrick Dempsey’in Evi Tek Kelime İle Muhteşem!

Oyuncu Patrick Dempsey'in Evi Tek Kelime İle Muhteşem!

Oyuncu Patrick Dempsey ve Jillian, mimar Frank Ghery’nin ışık dolu ve canlı olarak tasarladığı evi huzurlu bir aile ortamına dönüştürdü. 1968 yılında kariyerine başlayan ünlü mimar, aykırı tarzını yansıtmaya daha o zamanlardan başlamıştı. Devrimci mimari teorisini değişik form ve materyallerle birlikte süslüyordu.

Yarım yüzyılda mesleği yoluyla edinebileceği her türlü şerefi kazanan Ghery, ünlü Dempsey çifti için de sanatsal dokunuşları fazla olan sıcak bir mekana imza atmış. Patrick Dempsey’in evi Malibu’da her detayın incelikle düşünüldüğü özgün bir atmosfere sahip.

Bohem bir köşkten aile evine dönüşen yapı

Grey’s Anatomy dizisinin yıldızı olan Dempsey, beş yıl önce yeni bir ev arayışına girmiş. Dempsey “Küçük bir arazide mimari karakteri olan bir ev arıyorduk.” diye istediği evi tanımlıyor. Dempsey ailesi Gehry imzalı evi keşfettiklerinde dış cephenin sadeliği ve görsel olarak zengin bir iç dekorasyon en çok dikkatlerini çeken detaylar olmuş. Tabii ki yapının ilk hali olan bohem bir köşkten aile mekanına metamorfozu bir gecede gerçekleşmemiş.

Evin önceki sahipleri ünlü tasarımcı Scott Shrader imzalı bir spa yaptırmışlar. Dempsey ise bu spa’yı Shrader’ı arayarak daha geniş ve nitelikli hale getirmesini istemiş. Shrader, göz alıcı yapının alanını yeniden düzenleyerek zeytin ağaçlarıyla gölgelenmiş çakıl taşlı bir zemin hazırlamış. Geri dönüşümlü parke taşlarıyla döşeli ön ve arka avlular eve ferah bir hava kazandırıyor.

Ünlü tasarımcının en önemli hamlesi ise geri dönüşümlü betonun ham maddelerinden oluşan alçak duvarlı teraslı bahçeleri mekana kazandırması.

Evin her alanı özel bir tasarım sürecinden geçmiş

Açık havada çocuklarla futbol oynamak için geniş düz bir çim alan, pizza fırınına sahip bir açık mutfak, dokuma hasırdan gölgelikle örtülmüş havadar bir yemek alanı, kümesler ve kulübeler ailenin eğlence alanlarından bazıları. Dempsey ailesinin sürekli çoğalan tavukları, köpekleri, tavşanları, domuzları ve keçileri için bahçe kulübe ve çitlerle döşenmiş.

Öte yandan Jillian’ın organik tarım merakı da bir dizi sebze ve çiçek için geniş bir ekim alanı oluşmasını sağlamış. Evin lüks dış mekan eğlenceleri ve oyun alanları, beş kişilik bu aile evine zarif bir boyut katıyor. Heykel ve aksesuar tasarımı yapan Jillian, Gehry’nin tasarladığı ev için tüm alanların kendisine sanatsal açıdan ilham verdiğini belirtiyor.

İç mekanlarda yaşanabilir bir form elde etmek için ünlü moda stilisti Estee Stanley ile anlaşan Dempsey, özel yapım mobilyaların yanında antik obje ve vintage eşyalarla evi donatmış. Evi süsleyen ruhani antikalar, sanatsal doku ile oldukça uyumlu bir birliktelik yakalıyor.Etiketler: , , , , ,

BENZER YAZILAR