Kış Ruhu Pasta Dekorasyonuna Da Yansıyacak!

Kış Ruhu Pasta Dekorasyonuna Da Yansıyacak!

Kış ayları geldi çattı! Kimisi için hüznü, kimisi için de mutluluğu ve evliliği simgeleyen bir mevsim daha karşımızda. Evet yanlış duymadınız! Her ne kadar soğukluğundan şikayetçi olsak da bu kış aylarının da bir romantik ruhu var elbet.

Kartpostal güzelliğine bürünmüş bembeyaz doğa manzaraları, şömineden çıkan kırmızı ateşin sıcaklığı… Kulağa oldukça hoş geliyor değil mi? Düşünsenize düğün mekanınız, gelinliğiniz ve hatta düğün pastanız dahi kış konseptinde dizayn edilmiş. Üstelik düğün pastanız için ilham alabileceğiniz dekor seçeneği de oldukça fazla. Haliyle seçim yapmaz biraz zor. Ama telaş etmeyin, sizler için derlediğimiz kış düğün pastaları listesi ile artık damak zevkinize ve düğün stilinize uygun pastayı kolayca belirleyebileceksiniz.

Bakır renk ganaj pasta

Alışılagelmiş pasta süslemelerini unutturacak bir dekor arıyorsanız bakır renkli pasta tam size göre. Pandispanyası tamamen bakır renk ganaj kreması ile kaplı olan tarifin üst kısmında görkemli çiçek dekorları dikkati çekiyor. Kırmızı, mor ve sarı çiçekler, pastanın tabanı ile kontrast bir uyum oluştururken diğer yandan da yaprak eklemeleri ile sonbaharın konseptini vurguluyor. Görkemli bir görünüm çizen bu pasta tarifi ile özel gecenizde tüm misafirlerinizi şaşırtabilirsiniz.

Renk geçişli blok pasta

Toplamda 4 ayrı katmandan oluşan blok pasta, renkli tasarımlardan hoşlananların vazgeçilmezi oluyor. Enfes görünümlü tarifin alt katmanına öncelikle koyu renk pasta kreması ile başlanıyor ve daha sonra açık renk krema ile devam ediliyor. En üst katman da çikolata kremalı koyu renk ganaj ile tamamlanıyor. Pastanın asıl estetik görünümü ise yan kısımlarına eklenilen çiçek dekorlarında saklı. Örneğin; tarifte açık pembe gül motiflerinden faydalanılmış.

Ama siz kendi beğeninize uygun farklı renkteki gül dekorlarını da pastanıza ekleyebilirsiniz. Estetik görünümü daha belirgin hale getirmek için dilerseniz birkaç altın pul şeklindeki glazürlerden de faydalanabilirsiniz. Unutmayın, ne kadar çok ince ayrıntıya yer verirseniz pastanızın şıklığı ve estetikliği de o denli artar.

Karamelli ve makaron süslemeli pasta

Kış düğün pastaları listesinin en sevilen görkemli tariflerinden bir diğeri de karamelli ve makaron süslemeli pasta. Çift katlı olan bu enfes tarifte ilk bakışta yanlarından sızan karamel sosları göze çarpıyor. Üst tabakasında yer alan çiçek ve makaron süslemeleri de pastaya estetik bir dokunuş yapıyor. Kışın evlenmeyi planlıyorsanız bu heybetli görünüm çizen pasta önerisini mutlaka değerlendirin. İnanın sadece o karamel süslemesiyle dahi denemeye değer!

Sonbahar yapraklı pasta

Her ayrıntısı ile sonbaharı ve kışı sembolize eden bir pasta düşünün. Üç katmandan oluşan bu pasta, aslında beyaz ganaj kreması ile kaplanmış yalın bir tarif. Ama pastanın üzerindeki sararmış ve kızıl renge dönüşmüş yaprak süslemeleri, tarifi bir anda muazzam ötesi bir görünüme bürümeyi başarıyor. En alt katmandaki odun dekoru ise sonbahar konseptini tamamlayan diğer detaylar arasında yer alıyor.

Evlenecek çiftlere ilham vermesi açısından listelediğimiz bu kış düğünü pastaları arasından siz de seçimizi yapabilir ve düğün gününüz için hayal ettiğiniz pasta tarifini kolayca gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Etiketler: , ,

BENZER YAZILAR