2017 Pantone Rengi Greenery’i Evinize Taşıyın

pantone rengi

Ev dekorasyonunun temel taşlarından biri hiç şüphesiz renklerdir. Mükemmel bir dekorasyon için hem doğru renkleri seçmek, hem evdeki bütün unsurların renklerinin uyumunu gözetmek hem de renk trendlerini takip etmek gerekir. Bütün bunları bir arada halletmek için aslında tek bir şeye ihtiyacınız var: Pantone rengi.

Pantone Rengini Evinize Nasıl Uygulayabilirsiniz?

pantone rengi

Pantone renkleri sadece basım yayın veya reklamcılık sektörüne hitap etmez. Katalog, ev dekorasyonundan modaya kadar sıklıkla başvurulan bir kaynaktır. Şirket her yıl bir rengi yılın rengi olarak seçer. Örneğin, 2015 yılının rengi şarap kırmızısıydı. 2016 yılında ilk kez iki adet olarak açıklanan renkler ise soluk pembe (Roze Quartz) ve bebek mavisi (Serenity) oldu. 2017 rengi ise yeşilin yumuşak bir tonu olan Greenery.

Dekorasyonda en son trendleri takip etmekten yanaysanız veya şirketin seçtiği renk zaten favorileriniz arasındaysa evinizde yılın rengini uygulayabilirsiniz. Pantone rengini evinize uygulamak elbette sadece bir duvarı boyayıp bırakmak ya da evin tamamını o renge bürümek anlamına gelmez. Renk uyumları için yine katalogdaki diğer renklerden yararlanabilirsiniz.

“Greenery” İle Neler Yapılabilir?

dekorasyonda yeşil renk kullanımı

“Greenery” kelimesinin tam Türkçe karşılığı “yeşillik, yeşil yapraklar, yeşil bitkiler”. Anlaşılacağı üzere, son yıllarda yükselişe geçen “doğaya dönüş” teması evlerde yerini almaya hazır. Doğanın rengi olan yeşil, aynı zamanda yeni başlangıçların da sembolü. Hal böyleyken, ev dekorasyonu için biçilmiş kaftan.

Bu Pantone rengi duvarlarda, halılarda, nevresim takımlarında, koltuklarda, koltuk yastıkları ve şallarında veya süs saksıları gibi dekoratif aksesuarlarda gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Yılın rengi hazır böyle doğal bir yeşilken onu sadece eşyalarda kullanmayıp capcanlı bitkilerle de destekleyebilirsiniz.

Evinizin içerisinde ve imkanınız varsa evinizin dışında bitki yetiştirmek için bahar ayları tam zamanı. Böylece, şehir hayatının griliğini bir nebze kırma ve uyumlu ev dekorasyonunuzla birlikte doğaya dönüş hissini yaşama fırsatını yakalayabilirsiniz. Milliyetemlak.com’da yeşili en güzel şekilde yaşayabileceğiniz manzaralı kiralık veya satılık ev ilanlarına göz atmayı da ihmal etmeyin.

Pantone Kataloğu Nedir?

pantone rengi nedir

Pantone, 1950 yılında kurulmuş bir şirkettir. Bu şirket özellikle tasarımcılar, grafikerler ve reklamcılar için büyük önem taşır çünkü Pantone Maching System (PMS) adını verdikleri standart bir renk anahtarı üretir. Bilhassa kurumsal kimlik alanında kabul görmüş bu renk anahtarının 2007 yılında güncellenen haline 2058 adet renk var.
Türkiye’de de yetkili satıcıları bulunan Pantone kataloğunun en büyük avantajı matbaada basılan renkli ürünlerde karşılaşılabilecek tatsız sürprizleri ortadan kaldırmasıdır. Bazı renkler dijital ortamda farklı, basılı halde farklı görünebilir. Katalogda bir Pantone renginin hangi kağıt türünde nasıl göründüğünü elinizdeki baskıya göndermeden önce incelemeniz mümkün.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR