Palm Beach’in En Büyüğü: La Reverie

La Reverie

Florida’nın güneşli Palm Beach kıyılarında Amerika’nın en zenginlerine ait evlerin arasında 7862 metrekarelik bir alana yayılan La Reverie malikanesi ihtişamıyla görenlere parmak ısırtıyor.

Palm Beach’in En Büyük Evi

La-Reverie

La Reverie’den birkaç ev ötede Donald Trump’ın da devasa bir malikaneye sahip olduğu Palm Beach şeridi, bir tarafında göl, diğer tarafında okyanus manzarasıyla herkesin ev sahibi olmak isteyeceği bir konumda yer alıyor.

Palm Beach’teki evler arasında en büyük alana sahip olan La Reverie malikanesi inşası sırasında da büyüklüğüyle herkesi hayrete düşürmüş. Zira görenler buranın bir hotel ya da alışveriş merkezi olacağını düşünmüşler. Ne var ki bu yekpare bina, saç bakım ürünleri markası Matrix Essentials’ın kurucu ortaklarından olan Sydell Miller’ın yuvası olarak hayata geçmiş.

Ev sahibesi Miller’ın hayalini kurduğu bu devasa büyüklükteki eve sahip olma süreci de biraz çetrefilli olmuş. 90’lı yılların ortasında satın aldığı araziyi yeterince büyük bulmayan Miller, komşu evi de arazisiyle birlikte satın almış ve bu milyon dolarlık evi gözünü bile kırpmadan yıktırmış. Yerine ise Palm Beach’te tasarladığı görkemli evlerle tanınan mimar Jeffrey W. Smith’in çizdiği La Reverie yapılmaya başlanmış.

Alabildiğine Okyanus Manzaralı Bir Malikane

La-Reverie

Malikanenin etrafı palmiye ağaçları ve yüksek çalılarla sarılarak meraklı gözlerden gizlenmiş durumda. Binanın giriş kısmında profesyonel bir tenis kortu bulunuyor. Ana binanın yanında ise kemerli kapılarla çevrelenmiş bir yüzme havuzu yer alıyor. Evin yüksek tavanlı 10 yatak odası ve 19 banyosu bulunurken, okyanus ve göl manzarasına açılan 128 de penceresi var. Pek çok büyük evde görmeye alışık olduğumuz konuk evlerinden La Reverie’de bulunmuyor. Ev sahibesinin yalnız yaşamayı tercih ettiği bu muazzam evin tüm odalarına uğramayı denerseniz bir saatten fazla zaman geçirmeniz gerekiyor.

La Reverie

Öte yandan bu derece büyük bir evin bakımı, temizliği ve güvenliği de bir o kadar zaman alıyor. Zira hizmetliler, aşçılar ve bahçıvanlardan oluşan küçük bir orduyu da barındıran göz alıcı La Reverie malikanesinde 7/24 görevli profesyonel bir güvenlik ekibi de mevcut. Evin bakımından söz açılmışken aylık olarak harcanan su miktarı da dudak uçuklatacak cinsten. Sadece tenis kortunun aylık bakımı için 760 bin metreküp su harcanması gerekiyor. İçinde bulunduğu araziyle birlikte düşünürsek harcanan su miktarının milyonlarca metreküpe çıkması gerekiyor.

Günümüzde La Reverie sadece şaşaalı bir ev olarak anılmıyor. Ev sahibesi Miller, malikanenin kapılarını çeşitli yardım kuruluşlarının düzenlediği balolara ve kimi zaman da konserlere açmaya başlamış durumda. Böyle bir malikanenin nefis okyanus manzarasının tadını çıkartabileceğiniz bir davete kim hayır diyebilir ki?

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

BENZER YAZILAR