Otel Seçerken Konfor Arayanlara Yuva Hissi Veren Oda Dekorasyonları

Otel Seçerken Konfor Arayanlara Yuva Hissi Veren Oda Dekorasyonları

Tatillerimizi geçirdiğimiz oteller bizim için yılın en keyifli zamanlarını daha da keyifli hale de getirebilirler, keyfini kaçırabilirler de… Aslında herkesin tatil anlayışı ve şahane bir tatilden beklentileri farklı olduğu gibi otellerden beklentileri de farklı oluyor. Gel gelelim, hepimizin ortak olarak beklediği tek bir şey var: Konfor.

Elbette geçici olarak konakladığımız otellerde evimizdeki kadar rahat etmemiz biraz imkansız görünüyor. Ancak bu konuda gerçekten çok başarılı dekorasyonlara imza atan oteller de yok değil. Bir otelin evinizdeymişsiniz gibi hissettirmesi sadece tatillerde önemli değil elbette; iş için başka şehirlere sık sık gitmek zorunda kalanlar için ev konforu ve sıcaklığı sağlayabilen bir otel bulmak hayati bir ihtiyaç halini alabiliyor.

Peki bir otelin odalarında konforlu ve sıcak bir atmosfer olduğu nasıl anlaşılabilir? Elbette dekorasyonundaki bazı inceliklerden. Gelin Türkiye’nin farklı yörelerinden farklı örneklerle bu inceliklere bir göz gezdirelim…

Ev sıcaklığında

Tefenni Villas – Tefenni Villas: akdeniz tarzı tarz Banyo

 

Burdur’da bir eko-turizm projesinin parçası olan Tefenni Villas Hotel’in odalarından birindeyiz. Asma katlı yüksek tavan benzersiz bir ferahlık hissi yaratırken odanın adeta modern bir oturma odası gibi tasarlanması son derece konforlu, huzurlu ve yuva hissi veren bir atmosfer ortaya çıkarmayı başarmış.

Renkli bir banyo

Tefenni Villas – Tefenni Villas: akdeniz tarzı tarz Banyo

 

Aynı otelin banyosu da konforlu otel konsepti konusunda oldukça ilham verici şekilde tasarlanmış. Genellikle otellerde görmeye alışık olduğumuz sıradan ve özelliksiz banyo dekorasyonlarının aksine, hem kullanışlı, hem renkli ve şık bir tasarımla karşılaşıyoruz. Desen ve renkleriyle karma fayanslar tabii ki banyonun en ilgi çekici ögelerini oluşturuyor.

Farklı yaşam alanları

EKE Mimarlık – Kemalpaşa Ramada Otel: tarz Oteller

 

Ev konforunda bir otel odası için ilk koşul tabii ki evinizde ihtiyaç duyduğunuz alanların otel odanıza dahil olmasıdır. Çoğu otel odası çok gösterişli aksesuar ve mobilyalara sahip olsa bile örneğin size bir çalışma masası sunmayı ihmal eder. Ya da ayaklarınızı uzatıp kahvenizi yudumlarken gazetenizi okuyabileceğiniz bir dinlenme alanı… İzmir’deki bir otelde yer alan bu odada ise bunların hepsi düşünülmüş.

Denize karşı

PS MİMARLIK – ATİK OTEL: tarz Oteller

 

Manzara çok şey değiştirebilir… Sadece otellerde değil evlerimizdeki yaşam alanlarımızda da öyle şüphesiz. Ama özellikle tatilde konakladığımız oteller söz konusu olduğu zaman şöyle geniş bir deniz manzarası otel odasının içine doluyorsa eğer, huzur ve rahatlık da sanki otomatik olarak manzarayla birlikte odaya yayılıyor.

Rahat ve kullanışlı mobilyalar

MY Ahşap ve Dekorasyon – Sera Lake Resort: rustik tarz tarz Yatak Odası

 

Yuva hissi veren bir otel arıyorsanız o halde odaları ve otelin genel dekorasyonunu incelerken gösterişi ve zengin bir görünümü değil rahat ve modern mobilya tasarımlarını ön planda tutmalısınız. Kullanışlı aksesuar ve dekorasyon unsurlarını da elbette… Örneğin kalın perdelerin istediğinizde güneşi tamamen kesebilecek koyulukta olması çok önemli bir özellik. Ya da, yatağınızın konforlu olması tek başına yeterli değil, rahat ve iç açıcı koltukların da odada olması fark yaratır.

Davetkâr ve dinlendirici renkler

AreDEKO & AreSETS: tarz Oteller

 

Otel odalarının huzurlu ve konforlu mekânlar olmalarında renk tercihlerinin rolü çok büyük. Bazen gösterişli ve zengin bir ortam yaratmak için çok parlak, çok canlı ve yorucu renk seçimleri yapılabiliyor otel odası dekorasyonlarında. Ancak konforlu bir oda vaat eden bir otel için bu aslında bir hata. Dinlendirici ve iyi enerji yayan, yorucu olmayan renk kombinasyonları her zaman işe yarar. Örneğin bu odadaki mavi ve beyaz kombinasyonu…

Doğal dokunuşlar

Bilgece Tasarım – Kum Butik Otel: tarz Oteller

 

Tıpkı renkler gibi doğal unsurlar da otel odasının yuva hissi vermesini kolaylaştıran unsurlardan biri. Ahşap dokunuşlar, doğal taş ögeler bizi her zaman daha samimi ve rahat hissettirir.

Klasik şıklık

Metin Hepgüler – Bursa Divan Otel: tarz Oteller
Tüm bu konforlu ve modern mobilya gereksinimleri elbette şık ya da klasik tarzlı otel odalarının konforsuz ve soğuk olduğu anlamına gelmiyor. Doğru renk ve mobilya tercihleri ile klasik tarzlı gösterişli bir otel odası da size kendinizi evindeymişsiniz gibi hissettirmeyi başarabiliyor.

Çağdaş endüstriyel tasarımlar

Tuncer Sezgin İç Mimarlık – Yu-Ga Otel: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası

 

Son yıllarda çağdaş endüstriyel tasarımlar otel odalarında da yaygınlaşmaya başladı. Kırmızı tuğlanın sıcaklığı, taş cephelerin doğallığı ve yatağın baş ucunda asılı olan çağdaş tablo ile Çeşme’de konumlanan otelin bir odasında da bu stili görebiliyoruz.

Daha fazla fotoğraf ve seçenek için:Homify


Etiketler: , ,

Homify

Homify

İlhamdan planlamaya kadar, mekânınızı gerçek bir eve dönüştürmek için gereken pek çok şey Homify'da!
Homify
BENZER YAZILAR