Oscarlı Oyuncu Sean Penn’in Evi 6.5 Milyon Dolara Satılık!

Oscarlı Oyuncu Sean Penn'in Evi 6.5 Milyon Dolara Satılık!

Oscarlı oyuncu Sean Penn, altı yılın ardından Malibu’daki çiftlik evini satışa çıkardı. Etrafı güvenlik duvarlarıyla örülü yapıyı 2009 yılında 3.8 milyon dolara satın alan Sean Penn’in evi için bugün belirlenen rakam 6.5 milyon dolar! Görünüşe bakılırsa Penn, bu alışverişten epeyce bir kar etmeyi amaçlıyor.

Sıcacık bir karşılama

Evin girişinde sizi karşılayan terracota (pişirilmiş toprak) döşemeler, doğallığı ve konforu temsil eden rustik dekoratif unsurlar olarak beliriyor. Değerli tablo ve heykel çalışmaları da yine bu bölümde yoğun bir biçimde karşınıza çıkıyor.

Şömine ve bulunduğu duvarı boylu boyunca kaplayan tuğla döşeme, tam karşısında ise yine duvarı baştan aşağı kaplayan devasa bir kütüphane. İkisinin tam ortasında, kubbeli tavanın altında konforlu mu konforlu, hasır mı hasır bir koltuk. Koltukta arkanıza yaslanıp kendinizi şömineden yükselen huzura bırakabilir; elinizi geriye doğru uzatıp kütüphaneden heyecanlı bir roman seçerek keyifle okuyabilir ya da başınızı hafifçe yana doğru çevirip bir çift Fransız kapının ardında beliren yeşil manzara eşliğinde zihninizi boşaltabilirsiniz. İnsan bir oturma odasından bundan daha fazla ne bekleyebilir?

İnce ve cesur dekoratif seçimler

Oturma odasının sıcak ve samimi atmosferinden sonra bir miktar resmiyet ile ihtişamın boy gösterdiği salona göz atalım. Burada sizi gösterişli bir piyano karşılıyor. Aynı zamanda canlı renkleriyle öne çıkan sature tablolar da yine bu alanda göze çarpan etkileyici sanat eserleri arasında yer alıyor. Kahverengi, peluş koltukların tam karşısına yerleştirilen televizyon, gömme mobilyaların bir parçası haline getirilmiş. Sıra sıra dizilmiş tavan pencerelerinden içeriye dolan gün ışığı ise ortamda ilgi çekici ve büyülü bir atmosfer yaratıyor.

Oturma odasının bir parçası olarak düşünülmüş açık mutfakta kullanılan gösterişli karo fayanslar her şeyden önce renkleriyle ilgi odağı oluyor. Mutfak tezgahı için çimen yeşili fayansları tercih etmek epeyce cesaret istiyor gibi görünse de Sean Penn’in evi için söz konusu dekoratif seçim hayli yerinde olmuşa benziyor.

Outdoor namına aradığınız her şey!

Sean Penn’in evi, İspanyol tarzı evlerin U biçimindeki yapı stilini taşıyor. Evin tam merkezinde müşterek kullanım alanına sahip bir bahçe bulunuyor. Burası aile konseptli davetler için harika bir mekan olma özelliği taşıyor. Alandaki mobilyalar, kendini ahtapot zanneden güzeller güzeli bir ağaç ile bütünleşmiş çardağın altında konumlanıyor.

Ev, 5660 metrekarelik alana sahip. Bu alanın içinde yemyeşil bir arka bahçe, yüzme havuzu ve müstakil bir misafir evi de bulunuyor. Arka bahçede boylu boyunca uzanan yüzme havuzunun etrafı taşla döşeli ve bu haliyle son derece cezbedici.

Sean Penn’in konforu esas alan, abartıdan uzak, yalın fakat ihtişamlı evi, çoğumuzun bir ömür hayallerini süsleyen o mekana sinir bozucu derecede yakın değil mi?Etiketler: , ,

BENZER YAZILAR