Gösterişten Uzak Ama Şık: Orlando Bloom’un Evi

Gösterişten Uzak Ama Şık: Orlando Bloom'un Evi

Karayip Korsanları ve Yüzüklerin Efendisi serilerindeki rolleriyle adını sinema tarihine yazdıran ünlü oyuncu Orlando Bloom, şu sıralar Beverly Hills’teki yeni satın aldığı 7 milyon dolarlık evi ile konuşuluyor. Modern ve minimalist tasarımıyla dikkat çeken bu ev, eşi Miranda Kerr’den boşanan Bloom’un bekar hayatına yeniden adapte olmakta hiç zorlanmayacağının bir kanıtı gibi.

Orlando Bloom’un evi adeta tek katlı bir saray

Bir servet değerindeki bu küçük ev aslında adeta tek katlı modern bir saray. Aslen 1950’lerden kalan yapı, 2011’de Meksikalı mimar Miguel Angel Aragonés tarafından yeniden tasarlanmış ve Beverly Hills’in en iddialı villaları arasında yerini almış. Dış kısımda geniş sürgülü pencerelerin, içeride ise sınırsız hareket ve dekorasyon özgürlüğü sunan serbest planın özellikle dikkat çektiği ev, California’nın sıcak ve güneşli havasından sonuna kadar faydalanmak isteyenler için ideal.

Ferah ve özgür ruhlu bir atmosfer

Son yıllarda oldukça popüler olan minimalizm akımına ünlü oyuncu Bloom da katılmış gibi duruyor. Orlando Bloom’un evi, sahibine ferah, aydınlık ve kişisel zevklerine göre şekillendirebileceği geniş bir yaşam alanı sunuyor. Geniş pencereler sayesinde, perdeler kapalıyken dahi içeriye bolca güneş ışığı girebiliyor.

Eve ferahlık hissi veren bir diğer önemli detay da evde çok fazla duvar bulunmaması. Duvar işlevi gören paravanlar ile Bloom, dilediği zaman dilediği büyüklükte farklı odalar oluşturabilir. Yeni alınan ev şu an tabiri caizse boş bir tuval. Onu boyamak ise yeni sahibinin hayal gücüne kalmış.

Tam bir bekar evi

Villa sadece minimalist tasarımıyla değil, kullanılan ışıklandırma teknolojileri ile de dikkat çekiyor. LED ışıklandırma düzenekleri ve geniş oturma alanlarıyla, Orlando Bloom’un evi çok sayıda misafiri aynı anda ağırlamak veya ev partileri vermek için de son derece uygun.

Farklı renklere ayarlanabilen iç ve dış aydınlatmalar ile evi parti havasına sokmak çok kolay. Evin her bölümü farklı renklerde de ışıklandırmak da mümkün. Tabii gösterişli ev partilerinin vazgeçilmezlerinden olan havuzu da unutmamak lazım.

Havuzuyla adeta cennetten bir köşe

Açık renkli parkeler ile çevrelenen havuz, muhteşem manzarayla birleşince adeta cennetten bir köşeyi andırıyor. Elbette bu muhteşem havuz sadece partilerde kullanılacak diye bir kural yok. Hatta yatak odasında doğrudan havuza açılan bir kapı mevcut. Bloom isterse sabah uyanır uyanmaz sadece birkaç adımda kendini serin sulara bırakabilir. Bu küçük ama hiç de mütevazı olmayan villa, özellikle yeni sahibiyle önümüzdeki günlerde çok konuşulacak gibi duruyor.

Etiketler: , ,

BENZER YAZILAR