Orlando Bloom, New York’taki Evini Satıyor!

Orlando Bloom, New York’taki Evini Satıyor!

İngiliz sinema oyuncusu Orlando Bloom evini satıyor. Bloom, Haziran 2014’te 4,75 milyon dolar vererek aldığı New York, Sugar Loaf Binası’ndaki evini yakın zamanda satışa çıkardı. Yüzüklerin Efendisi serisindeki Legolas rolüyle tanıdığımız ünlü oyuncunun, milyon dolarlık binanın dördüncü katında yer alan dairesindeki güzel detayları fark etmek için elf gözlerine de ihtiyaç yok!

Büyük salon

Evin en dikkat çekici bölümlerinden bir tanesi, daha çok Amerikan mimarisinde gördüğümüz, “great hall” olarak adlandırılan büyük salonu. Great hall tabiri; oturma, çalışma, yemek, misafir odalarının ve mutfağın bir arada bulunduğu, yüksek tavanlı geniş salonları ifade etmek için kullanılıyor.

Rahat oturma alanı, zarif bir cam sehpayla tamamlanarak vakit geçirmek isteyeceğiniz bir bölüm oluşturuyor. Ortama estetik katan şık sütunları, ışık alan geniş pencereleriyle evin salonu; eski dönemlerin önemli yapılarının şatafatlı salonlarını andırıyor.

İkonik koltuk

Salonun tam ortasında, rahatlığı daha ilk bakışta belli olan ikonik bir koltuk bulunuyor. Şezlong tipi koltukta ayaklarını uzatıp yeni çekeceği filmin etkileyici senaryosunu okumayı kim istemez?

Odaya renk katan özel halılar

Geniş odaya renk katmak ve oturma alanlarının sınırını belirlemek için büyük, özel kilimler kullanılmış. Ev New York’ta, ev sahibi kimi zaman Orta Dünya’da kimi zaman Karayip açıklarında da olsa odayı renklendirmek için kullanılan kilimlerin otantik dokusu bize fazlasıyla yakın. Binanın tarihi dokusuna da uyum sağlamak amacıyla, bu özel kilimlere, antika koltuklar ve keten döşemeler eşlik ediyor.

Country stili oturma odası

Eski tip ahşap bir sehpa ve ayakları süslemeli antik kanepelerden oluşan oturma grubu, büyük salondaki oturma alanının mobilyalarını oluşturuyor. Odanın genel antik hissine uyum sağlayan bu bölüm aynı zamanda bilindik “country” tarzını da New York’un göbeğine taşıyor.

Mutfak bar

Büyük salonun köşesinde kendine yer bulan geniş mutfak, paslanmaz çelik mobilyaları, havalandırması ve keyifle vakit geçirilecek bar bölümüyle farklı tasarım çizgilerini yansıtarak eve renk katan bölümlerden bir tanesi oluyor.

Konforlu yatak odası

Evin geniş yatak odasında konfor ve ferahlık ön planda tutulmuş. Yatak odasının geniş pencereleri sayesinde oda her zaman ışıl ışıl kalıyor. Mid-century modern tarzda seçilmiş mobilyalar, beyaz-krem renk skalasıyla ve tuğla duvarlarıyla odada sofistike ama dengeli bir tasarım çizgisi yakalanmış.

Işık alan şık banyo

Akıllıca yerleştirilmiş bir tavan penceresi bulunan taş duvarlı banyo, hem doğal ışık alıyor hem mahremiyeti korumaya devam ediyor. Lavabonun üzerindeki sütun ayrıntısı da evin genelindeki şatafatlı yapıyı destekliyor ve dizayna incelik katıyor.

New York’un milyon dolarlık binasında böyle güzel bir evde yaşamak ve sabah yürüyüşleri için Central Park’a gitmek… Karayip Korsanları’nın yıldızı Orlando Bloom evini satıyor, yeni limanlara yelken açıyor ama insanın bu güzel eve ömür boyu demir atası geliyor.

Etiketler: , ,

BENZER YAZILAR