Masalsı Bir Restoran: Okinawa Ağaç Restoranı

Masalsı Bir Restoran: Okinawa Ağaç Restoranı

Japonya’nın güneyinden Tayvan’a kadar uzanan Japon Takımadaları’nın en büyüğü olan Okinawa Adası’ndaki Ağaç Restoranı, gerçekçi görünümü ile özellikle turistlerin büyük ilgisini çekiyor. Mimarisi ile dünyanın en sıradışı yapıları arasında yer alan Okinawa Ağaç Restoranı, geleneksel Japon ağaç evi konseptine yenilikçi bir bakış açısı getiriyor. Banyan ağacı gövdesine yerleştirilmiş izlenimi veren restoranın gerçek adı ise Naha Harbor Diner olarak biliniyor.

Gajumaru olarak da adlandırılan banyan ağacı Okinawa, Hawaii, Hindistan ve Asya’nın güneydoğu bölgesine özgü tropikal iklim ağaçları arasında yer alıyor. Banyan ağaçlarının 20 metre yüksekliğe kadar ulaşma kapasitesinden esinlenen Okinawa Ağaç Restoranı da 6 metre yükseklikte yer alıyor. Şehrin en kalabalık noktalarından biri olan Banyan Town alışveriş merkezi yakınındaki Onoyama Park’ın girişinde yer alıyor. Masal dünyasından çıkıp gerçek dünyada varlık bulan bir yapıyı andıran bu eşsiz bina, Okinawa’daki Naha Limanı’nı gören manzarası ile de etkileyici bir deneyim sunuyor.

Masalsı Bir Dünyaya Giriş için İki Seçenek

Okinawa Ağaç Restoranı ile ilgili görsel sonucu

Gizemli özellikleri ile tanınan ve “mutluluk ağacı” olarak da adlandırılan Banyan ağacının görünümünden esinlenilerek yapılan Okinawa Ağaç Restoranı’na giriş için iki seçenek bulunuyor. Masalsı görünümü ile dikkat çekici olan bu yapının girişine restoran misafirleri isterlerse bir döner merdiven ile ulaşabiliyor. Bir ağaca tırmanma hissini yaşatan döner merdivenler, binanın dışarısında yer aldığı için gelen ziyaretçilere güzel bir manzara ve tatlı bir rüzgâr esintisi sunuyor.

Doğal görünüşü ile gerçek bir ağaç gövdesinde yer aldığı izlenimini uyandıran restorana, isteyen ziyaretçiler ise bir ağacın gövdesi içerisinden geçerek yukarıya çıkıyor hissiyatı uyandıran bir asansör ile ulaşabiliyor. Asansörün girişinde yer alan kırmızı kapı ise çizgi film görselliğindeki tasarımı ile Alice Harikalar Diyarı’na adım atmak üzere olduğunuzu düşündürüyor.

Eşsiz Liman Manzarası ile Şaşırtıcı Bir Yapı

Yerden çok yukarıda bir yapı olmamasına rağmen Naha Limanı’nın güzelliğini tüm çıplaklığı ile ortaya koyan Okinawa Ağaç Restoran’ın eşsiz manzarası ve bu manzarayı gözler önüne sunan balkonu, ziyaretçilerine keyifli bir ortam sunuyor. İklimi ve doğal bitki örtüsü ile dünyanın en özel bölgelerinden biri olan Okinawa’nın ünlü restoranlarından biri olan Okinawa Ağaç Restoranı yerel olarak yetiştirilen organik gıdalar sunması ile sağlıklı yaşam meraklılarının ilgisini çekerken çevreci işletmesi ile de dikkat çekiyor. Masalsı mimarisi ile olduğu kadar yemekleri ile de beğenilen restoranın lezzetleri, dünyanın en uzun yaşam süresine sahip olan Okinawalılar tarafından da beğeniliyor.

Etiketler: , , , , , ,

BENZER YAZILAR