Nestavilla’dan 15 günde ev!

Nestavilla’dan 15 günde ev!

Villaları aratmayacak konforda prefabrik evler yapan Nestavilla, arsası olana 35 bin TL’ye konut yapıyor. Özellikle yazlık olarak talep gören evler ortalama 15 günde kuruluyor.  Vefa Group bünyesinde bulunan Nestavilla’nın Kurumsal Satış Yöneticisi Özgül Yücel, Nestavilla’nın daha çok yazlık konseptinde evler yaptığını vurguladı. Yücel, tek katlı binaların ortalama 15 gün, çift katlıların ise 20 günde montajının bittiğini söyleyerek, “100 metrekare tek katlı bir ev ortalama 35 bin TL’ye mal oluyor” dedi.


Bu konutların ömrünün de 30-35 yıl olduğunu dile getiren Yücel, çok dayanıklı malzemeler kullandıklarını ve bakımlarının da sadece boya olduğunu belirtti. Yaz yaklaşırken siparişlerin ciddi oranda artış gösterdiğini söyleyen Yücel, elinde arsası olan müşterinin ev tipini seçtikten sonra Nestavilla’nın 15 gün içinde teslimatı gerçekleştirdiğini belirtti.


 

Sökülüp taşınabiliyor

Özellikle Nisan, mayıs aylarında showroom’larında yoğunluğun arttığını kaydeden Yücel, 100 kişilik profesyonel montaj ekiplerinin bulunduğunu belirtti. Konutların istendiği zaman basit şekilde sökülüp taşınabildiğine de değinen Yücel, “Fabrikada tüm detaylar çözülüyor. İnşaata gerek kalmadan ev parça parça monte edilerek kuruluyor” dedi.
Nestavilla’nın üç iklim bölgesinde kullanılabilir olduğunu belirten Yücel, özellikle yazlık konut olarak düşünülen Nestavilla’ya en büyük talebin elinde hazır arsası olan orta gelir grubundan ve emeklilerden geldiğini kaydetti. En fazla Şile, Ağva, Tuzla, Tekirdağ, Çanakkale ve İzmir’e ev kurduklarını belirten Yücel, “Samsun ve Sivas’a kadar da gittik. Samsun yaylalarında da varız” dedi.

 

Yurtdışından da yoğun talep var

Özgül Yücel, Nestavilla’da sadece konut değil, özellikle yurtdışı inşaat projelerinde üst düzey yönetici ve mühendisler için şantiyelere lojmanlar da yaptıklarına dikkat çekti. Nestavilla’nın yurtdışında büyük ilgi topladığını belirten Yücel, özellikle Libya ve Cezayir’da ciddi bir talebin olduğunu söyledi. Firmaların zorlu ilklim koşullarında çalışanlarını rahat ettirmek istediğini vurgulayan Yücel, Rönesans’ın Libya’da yaptığı bir inşaatta ve Summa’nın inşaatlarında şirket mühendisleri için Nestavilla lojmanlar inşa ettiklerini kaydetti. Yücel, İtalyan Astaldi firması için de Cezayir’de 80 lojman yaptıklarını belirterek, inşaat firmalarının işi bittikten sonra bu konutları taşıyıp başka şantiyelere de götürebildiklerini kaydetti.

 


Tel: 0 216 390 47 77

 Etiketler: , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR