Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Beğenerek satın aldığınız pek çok kıyafeti giymek sizi muhtemelen mutlu ediyor. Tarzınızı, ruhunuzu, zevklerinizi temsil eden kıyafetlerinizin başına bir şey gelmesi ise moralinizi hayli bozuyor olabilir. Ancak günlük hayatta girip çıktığınız pek çok farklı ortamda üzerinizdeki giysileri korumanız her zaman mümkün değil. Hiç istemeseniz de çok sevdiğiniz bir kıyafet talihsiz bir kaza sonucu hiç hak etmediği bir şekilde lekelenebiliyor.

Giysilere bir şekilde dökülen, damlayan, sürülen lekelerin hepsi yeterince sinir bozucu olmakla birlikte içlerinden bazıları diğerlerine göre daha büyük sorunlara neden olabiliyor. Bir türlü çıkmamaları ve inatçılıklarıyla hepimizin adeta korkulu rüyası haline gelen söz konusu lekelerin başında ise hiç şüphesiz mürekkep lekesi geliyor.

Mürekkep lekesi başa bela!

Çalışma hayatında, öğrencilik yıllarında ya da evde farklı amaçlarla zaman zaman mürekkepli kalem kullanmanız gerekebiliyor.  Bu kalemleri kullanırken bir kazaya uğrama ihtimali ise büyük olasılıkla aklınıza gelmiyor. Ancak hiç beklemediğiniz bir anda sızdıran ya da aniden patlayan bir mürekkepli kalemin gazabına uğrayabilirsiniz.

Üzerinizde belki daha iki gün önce, çok beğenerek aldığınız bir gömlek, belki eşinizin yıl dönümünüzde size hediye ettiği şık bir bluz, eski fakat gönül bağınız olan bir kazak vardı ve şimdi üzerinde koca bir mürekkep lekesi ile orada öylece duruyor. İşte o andan itibaren içinizi derin bir hüzün kaplıyor…

İnatçı lekeye son!

Korkmayın! Mürekkep lekesinin rüyalarınıza girdiği günler artık geride kalıyor. İnatçı lekelere karşı inatla geliştirilen yeni formüller sizi ve giysilerinizi her gün biraz daha fazla koruyor. Üstelik bunun için piyasada bulunan ürünlere servet ödemenize de gerek yok.

Örneğin, leke çıkarmak olduğunda aradığınız çözümün genellikle çok yakınınızda olacağını aklınızdan çıkarmayın. Yeter ki formülü bilin. Bu bilgiyi bir kere ele geçirdikten sonra mürekkep lekesinden çekinmenize gerek kalmayacak.

Sihirli formülle giysileriniz ilk günkü gibi!

Mürekkep lekesini çıkarmak için ihtiyacınız olan üç şey var: süt, elma sirkesi ve geniş bir kap ya da leğen. Tabii bir de üzerine mürekkep bulaşan talihsiz bir giysi.

2 ölçek süte bir ölçek sirke karıştırın. Lekeli kıyafeti leğenin içine alın ve karışımı üzerine dökün. Sütün ve sirkenin lekeli bölümün tamamına temas ettiğinden emin olun. Giysiyi bu şekilde bir gece bekletin ki sihrin devreye girdiğine şüpheniz kalmasın. Ertesi gün kıyafeti çıkarıp inceleyin. Eğer hala hafif de olsa lekenin izi kalmışsa bu kısmı elinizde çitileyin. Sonra süt ve sirke karışımından tamamen arındırmak için giysiyi yıkamaya atın.

İşte hepsi bu kadar. Kıyafetiniz yepyeni oldu bile!

Etiketler: , , , ,

BENZER YAZILAR