Muhteşem Kelimesi Az Kalır: Muhammed Ali’nin Evi

Muhteşem Kelimesi Az Kalır: Muhammed Ali'nin Evi

Tüm zamanların en iyi boksörü kabul edilen Muhammed Ali’nin evi herkesi kıskandıracak cinsten bir mimariye ve manzaraya sahip. Böylesine bir manzara karşısında huzur dolu bir yaşam deyince akla gelebilecek en uygun ev onun evi diyebiliriz. Kısacası, konforuyla  da hayran bırakan bu evde yaşamak herkesin hayali.

ABD’nin New Jersey eyaletine bağlı konumda bulunan evin 5 yatak odası, 4 banyosu var. Ali’nin evi 1.5 dönümlük arazi içerisine inşa edilmiş. Yaklaşık olarak 930 metrekaresi yalnızca binaya ait. Bahçesinde bir yüzme havuzu, tenis kortu, basketbol, voleybol ve Shuffleboards sahalarının olması Ali’nin spora düşkünlüğünü gösteriyor. Ayrıca çocuklar için özel olarak yaptırılmış oyun parkı ve dillere destan bir manzaraya seyir imkânı sunan taraçası da bulunuyor.

Yaşanmışlığın sembolü olan bir ev

Muhammed Ali’nin, ailesiyle birlikte yaşadığı zamanlardan kalan ev, zevkli bir mimari ve iç tasarımı gözler önüne seriyor. Her odasının özenle tasarlandığı belli olan evin bahçesi de en az içi kadar güzel. Bolca yeşillik içeren bahçede; ağaçlar, yapay göl, çardaklar ve rengarenk çiçekler adeta bir orman havası yaratır nitelikte.

En az bokstaki kadar ev seçimi konusunda da başarılı olan Muhammed Ali, dekorasyon tercihinde de oldukça iddialı.  Muhammed Ali kalabalıktan uzak, sakin bir yaşam tarzını benimsemiş olmalı ki şehirden kaçmak isteyen herkesin gıpta edeceği bir evde yaşamını sürdürdüğü anlaşılıyor. Kendisinden izler barındıran bu evin her kısmı detaylarına kadar düşünülmüş, dünyanın en iyi boksörüne yakışır şekilde tasarlanmış.

Muhammed Ali hayatı boyunca yalnızca 5 maçta yenilgiye uğramış olduğu biliniyor. Yoğun tempodaki hayatına ara vermek ve boks müsabakaları ardından yaşadığı yorgunluğu atmak için evde Ali’ye özel banyolar bulunuyor. Ayrıca Ali’nin antrenman yapması için boks sahası ve gerekli ekipmanlar mevcut. Oldukça geniş bir alana kurulu çalışma odası, her türlü başarının geleceğine önceden haberci olacak nitelikte.

Konfor ve sadelik bir arada

Yerden ısıtma teknolojisine sahip evin içerisinden 3 arabalık bir garaja geçiş sağlanabiliyor. Bu özel geçiş evin ne kadar lüks ve düzenli olduğunu gösteriyor. Dekorasyonda genellikle sadelikten yana olup, nüanslarla ev hareketlendirilmiş. Parkeler, duvar kağıtları ve mobilyaların zevk sahibi bir elden çıkma olduğu çok açık.

Perde kullanılmayan mutfağın büyüklüğü ise dillere destan. Ayrıca mutfakta kullanılan her alet son teknoloji ürünü. Muhammed Ali’nin teknolojiye olan ilgisini mutfaktaki ürünlerden bile anlamak mümkün.

Muhammed Ali’nin evi, kendisi gibi dillere destan olan, herkes tarafından hayranlık uyandıran, yaşanması oldukça keyifli görünen bir ev olarak değerlendirilebilir.

Etiketler: , ,

BENZER YAZILAR