Modern Bir Salon Dekore Etmek İsteyenlere 4 Önemli İpucu

modern salon dekorasyonu

Modern salon dekorasyonu son zamanlarda göz dolduracak şekilde karşımıza çıkmaya başladı. Fazlalıklardan kurtulmanın ve rahatlamanın zamanı geldi.

Modanın her alanında olduğu gibi ev dekorasyonunda da dönemsel eğilimler farklılık gösteriyor. Son zamanların en sevilen trendi modern görünümlü, sade ve ferah bir salon dekorasyonu oluyor. Doğru eşya seçimi ve küçük dokunuşlarla, modern tarzda bir salon dekorasyonu oluşturmak mümkün hale geliyor.

Mobilya Satın Alırken Tercihinizi Sadelikten Yana Kullanın

modern oturma odası

Salon dekorasyonunda en göze çarpan unsurların başında mobilyalar geliyor. Modern görünümlü bir salon için genellikle soğuk renk tonlarında, düz mobilyalar tercih ediliyor. Ayrıntısız, sade, yekpare televizyon üniteleri ve dikdörtgen şeklindeki orta sehpalar kullanarak salonunuzu ferah ve derli toplu gösterebilirsiniz. Modern bir atmosfer için taş, boncuk, işleme detaylı ve oymalı mobilyalar yerine düz, dar ayaklı, abartısız modelleri tercih etmelisiniz. Bu nedenle yemek odası seçiminde de sade modellere yönelmelisiniz. Klasik ahşap görünümden hoşlanıyorsanız soğuk kahve veya gri tonlarındaki mobilyalar eviniz için uygun olabilir. Çağdaş çizgileri seviyorsanız düz beyaz ya da renkli mobilyalara da göz atabilirsiniz.

Spor Koltuk Takımlarıyla Ferah Bir Görünüm Sağlayın

koltuk modelleri

Modern tasarım ve yenilikçi detaylara sahip koltuk takımları ortama spor ve ferah bir hava katıyor. Özellikle dar mekanlarda hantal ve kullanışsız koltuk takımları yerine sandalye tip berjerler, rahat puflar, ince koltuklar ve kanepeler kullanılıyor. Önceki yılların çiçekli koltuk döşemelerinin yerini soyut desenli ya da düz renk döşemeler alıyor. Siz de salonunuzda modernliği yakalamak için mobilyalarınızla uyumlu spor koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz. Daha sıcak bir ortam oluşturmak için zıt renklerden ve koltuk minderi, kırlent gibi dekoratif ögelerden yararlanabilirsiniz. Koltuklarınızda gözü yormayan mat gri, yeşil, sarı, mavi veya bej tonlarını kullanarak hem canlı hem de huzurlu bir izlenim oluşturabilirsiniz.

Halı ve Perdeleri Mobilyalarınızla Uyumlu Tonlarda Seçin

halı modelleri

Yenilikçi dekorasyon püf noktaları arasında temel, sade ürünler kullanmak önem taşıyor. Salonunuz için halı alırken düz renkli ya da koltuklarınızla uyumlu tonlarda soyut desenlere sahip modelleri tercih edebilirsiniz. Kullanım kolaylığı sağlamak açısından kir tutmayan, kolay temizlenen, kaydırmaz tabanlı halılar satın alabilirsiniz. Perde seçiminde de düz store perdelere veya şık tüllere yönelebilirsiniz.

Dekoratif Eşyalarda İşlevselliği Ön Planda Tutun

lambader modelleri

Modern dekorasyonda süs eşyaları yalnızca görselliği pekiştirmek için değil fonksiyonel amaçlı olarak da kullanılıyor. Bu nedenle salonunuzdaki gereksiz ve abartılı süsleri mümkün olduğunca sadeleştirmelisiniz. Daha çağdaş bir görünüm için aksesuar olarak şık lambaderleri, aromatik mumları ve koltuk şallarını kullanabilirsiniz. Soyut resimler, kanvas tablolar ve dekoratif saatlerle duvarlarınızı hareketlendirebilirsiniz. Koltuklarınızın renkleriyle uyumlu alçı biblolar ve seramik süs eşyalarla sehpalarınızı süsleyebilirsiniz.

Etiketler: , , , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR