Bu Mobil Ev Bildiğiniz Evlere Hiç Benzemiyor!

Bu Mobil Ev Bildiğiniz Evlere Hiç Benzemiyor!

Şimdiye kadar özenle döşenmiş, görenleri hayran bırakan küçük ve pratik evleri birçok yerde gördük. Fakat böylesini görmemiştik!

Amerika’nın Mississippi eyaletinde yaşayan Breck ve Kelsey çifti, hayallerini gerçekleştirmek için 2.6 metrekarelik alana sığacak bir ev yapmaya karar verdiler. Fakat hayalleri sadece bir ev sahibi olmak değil, aynı zamanda evlerinin, gezdikleri her yerde onlara eşlik etmesiydi. Bu hayallerini gerçekleştirmek için mobil ev üreticisi olan Tiny Heirloom ile anlaştılar ve hayallerini inşa etmeye başladılar. İlk bakışta göze çarpan uzun römork, iç dekorasyon ve mimari özellikler gördüğümüz diğer küçük evlere benzese de, evin dışında ve detaylarında tamamen farklı sürprizler bizleri karışılıyor.

İşte ilk sürpriz: mobil spor alanı

Gezgin çiftin evleri sadece seyahatlerinde onlara eşlik etmekle kalmıyor, aynı zamanda gittikleri her yerde spor yapmalarına olanak sağlıyor. Nasıl mı? Evlerinin bir duvarına dahil olan mobil tırmanma duvarıyla! Özellikle ekstrem sporları sevenler için mükemmel bir detay.

Duvarların dizilişi birer mühendislik harikası

Mobil evin metrekaresinin küçük olduğuna bakmayın. Bu eve girdiğinizde içiniz açılacak. Çünkü eve geniş bir his verebilmek için duvarların, camların ve kapıların konumu büyük bir ustalıkla hesaplanmış ve tüm detaylar, evi daha ferah göstermek için tasarlanmış. Örneğin, evin ön kısmında geleneksel bir dış kapı bulunurken, güzel havalarda evi açık havayla buluşturmak için açılabilen garaj kapısı devreye giriyor.

Küçük bir dubleks daire

Ana odanın içinde bulunan iki merdivenle odanın üst katına çıkarak, kendinizi lüks bir dubleks dairede hissedebilirsiniz. Belki o kadar geniş değil ama, en az onun kadar keyifli olduğu kesin! Ev halkının kendi alanları var, fakat birbirinden kopuk da değiller. Bu alanlar hem oda, hem de ofis olarak kullanılabilir. Alt katta ayağa kalkmak biraz zor olabilir, ama oturup çalışmak ya da ailece sohbet etmek için birebir.

Banyo keyfinden ödün vermek yok

Bu evin küçüklüğüne bakmayın. Banyosunda keyfiniz için her şey düşünülmüş. Yatak odasının altında yer alan küçücük bir alana o kadar çok şey sığdırılmış ki, banyo yaparken kendinizi 5 yıldızlı bir otelde hissedebilirsiniz. Çünkü bu banyoda uzun uzun keyif yapabileceğiniz bir küvet bile bulunuyor.

Sıra dışı özellikler bu evin doğasında var

Günümüzün büyük evlerine doldurulmuş koca koca mobilyalarla yaşamaya alıştık. Ama bu ev, standartlarımızı bir daha hatırlatarak sorgulamamıza neden oluyor. Çünkü küçücük bir alanda bile, istediğimiz her şeyi bize sağlıyor. Üstelik hem bizimle geziyor, hem de spor salonunu ayağımıza getiriyor. İster ev, ister ofis olarak kullanılıyor. Bu evin sahibi olan gezgin çift hayallerini gerçekleştirmiş. Kim bilir? Belki de sıra bizdedir…

Etiketler: , , , , , ,

BENZER YAZILAR