Hızlı Şekilde Misafir Odası Nasıl Hazırlanır?

Hızlı Şekilde Misafir Odası Nasıl Hazırlanır?

Misafir odaları çoğunlukla ardiye ya da depo olarak kullanılıyor olabilir. Evin fazla kullanılmayan bu alanını ani gelen konuklar için kısa sürede hazır hale getirmek ise sandığınızdan çok daha kolay. Haberli misafirler için derinlemesine temizlik ve hazırlık yapmayı tercih edebilirsiniz ancak misafir odası düzenleme işlemi için yalnızca birkaç saatiniz kaldıysa kolları hemen sıvayın.

İlk iş çarşafları değiştirin

Uzun zamandır kimsenin girip kalmadığı misafir odanızda dokunmanız gereken ilk yer kuşkusuz ki yatak ve yastıklar. Temiz çarşaflar sererek başlayacağınız düzenlemeyi deterjan kokan yastık kılıfları ve temiz battaniye veya mevsime uygun olarak yorgan ile tamamlayın. Dip köşe temizlemeye fırsat bulamamış olsanız da odaya giren taze yıkanmış çamaşır kokusu misafir odanızın havasını tümden değiştirip yoğun bir temizlik hissine yardımcı olabilir.

Pratik bir yöntem ile süpürün

Konuklarınız çoktan yola çıktı ve dakikalar sonra kapınızda olacaksa misafir odası düzenleme işi için oldukça pratik seçenekleri tercih etmeniz gerekir. Odayı süpürme seçeneği için zamanınız olduğunu düşünüyorsanız bir el süpürgesinden yardım alabilirsiniz. El süpürgesi ile köşeleri ve görünen yerleri kısa sürede süpürüp temizleyebilir ve konuklarınız gelmeden evvel odayı pratik bir biçimde temizle şansına sahip olabilirsiniz.

Odayı çiçekler ile renklendirin

Konuklarınız için rahat ve huzurlu bir alan yaratmak istiyorsanız ilk tercihiniz çiçekler olabilir. Taze çiçeklerin mis gibi kokusunu saldığı bir odada konaklamak kuşkusuz ki herkesi mutlu hissettirecektir. Eğer hazırlık için fazla zamanınız yoksa ya da misafir odanızı gelenler için daha konforlu bir yer haline getirmeyi hedefliyor iseniz şık bir vazoya taze çiçekler koyup yatağın başına ya da pencere önüne yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde konuklarınız odaya girer girmez kendini çok daha sıcak ve konforlu bir ortamda hissedebilir.

Konuklarınızın ihtiyaçlarını ön planda tutun

Misafir odası düzenleme yalnızca temizlikten ve çarşaf değiştirmekten ibaret değil. Eğer konuklarınızı rahat ettirmek istiyorsanız odaya işlevsel birkaç parça eklemeniz yeterli. Yabancı bir evde mutfağa girmek oldukça rahatsız edici bir durum olduğundan konuklarınız için misafir odasına atıştırmalıklar, su ve en önemlisi temiz havlular koymak harika bir alternatif. Ayrıca odadaki prizlerin çalıştığından emin olun. Böylece konuklarınızın telefon ve bilgisayarları için şarj sorununu da baştan çözebilirsiniz.

Dekorasyona küçük dokunuşlar yapın

Temel ihtiyaçların yanı sıra estetik bir görünüm de konuklarınızı rahat ettirmek ve mutlu hissettirmek için önemli. Misafir odası düzenleme konusunda akıl yoruyorsanız dekorasyon için yapılacak küçük dokunuşları ihmal etmeyin! Yatağa renkli yastıklar eklemek, daha iyi bir ışıklandırma, şık aksesuarlar ve örme battaniyeler bu dokunuşlardan yalnızca bazıları. Bütün detayları göz önünde bulundurarak konuklarınızın konforunu üst seviyelere çıkarabilirsiniz.


Etiketler: , ,

BENZER YAZILAR