Milletvekili Lojmanları kapışılıyor

Milletvekili Lojmanları kapışılıyor

TOKİ’nin, 163 adet eski TBMM lojmanının satışı için 31 Ekim’de yaptığı ihalede 75 daire satılırken, kalan 88 daire, 15 Kasım’da açık satışa çıkarılmıştı. Açık satış için 15 Aralık’a kadar süre verilmesine karşın 3 günde 51 konut satıldı. Açık satışa sunulan konutların fiyatı, 31 Ekim’deki açık artırmaya esas olan fiyatlara göre yüzde 2,1-2,4 artırılmıştı.


&nbsp


Büyüklükleri 90-220 metrekare arasında değişen konutların fiyatları 185 bin-411 bin YTL arasında bulunuyor. Peşin alımlarda yüzde 22 fiyat indirimi uygulanıyor. Ziraat Bankası’nın aracılık ettiği satışlarda, vadeli satışlar için de 3 alternatif bulunuyor. Yüzde 25 peşinat ödenmesi halinde 48 ay vade yapılıyor. Yüzde 35 peşinat ödenmesi halinde 60 ay vade uygulanıyor ve fiyattan yüzde 5 indirim yapılıyor. Yüzde 45 peşinat ödenmesi halinde ise 72 ay vade uygulanıyor ve fiyat üzerinden yüzde 10 indirime gidiliyor. Vadeli satışlarda, konutların başlangıç taksitleri bin 272-6 bin 422 YTL arasında değişiyor. Taksit tutarları, 6 ayda bir, önceki dönem memur maaş artış oranı kadar artırılıyor. Daireler 6 ay içinde alıcılara teslim edilecek.


&nbsp


Gelir paylaşımı projesi için ihale


Diğer taraftan, eski TBMM lojmanlarının bulunduğu alanda uygulanacak gelir paylaşımı projesi için de ihaleye çıkıldı. Toplam 146 bin 352 metrekare alanda arsa karşılığı yapılacak gelir paylaşımı projesi için teklifler, 22 Kasım Çarşamba günü alınacak. Firmalar, proje kapsamında yapacakları ‘Akıllı Konut’ sistemlerine ilişkin alternatif tekliflerini de sunacak. TOKİ, alacağı teklifleri değerlendirdikten sonra, uygun görülecek isteklilerle 29 Kasım’da ikinci oturumu yapacak.


&nbsp


&nbspEtiketler:

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR