İşte Namıdiğer Dexter Michael C Hall’ın Evi

İşte Namıdiğer Dexter Michael C Hall'ın Evi

Sempatik seri katil Dexter Morgan rolü ile Altın Küre ödülü alan Michael C. Hall’ın, 2013 yılında 3.825 milyon dolara Hollywood yakınlarındaki Los Feliz’de satın aldığı dillere destan bir ev, hemen şimdi satırlardan taşıp sizi içine çekecek, hazır mısınız?

Michael Hall’ın dekorasyona duyduğu ilgi Avusturya’da yaşadığı öğrencilik yıllarında, Viyana’nın sanatsal mimarisi sayesinde şekillenmeye başlamış.

Hall, bu evi 2016 yılının mart ayında  4.85 milyon dolara satmadan önce, iç dizaynı için Kishani Perera ile çalışmış. Evin yenilenen iç dizaynında kemerli pencerelere ve ahşap kirişli tavanlara dokunulmamış ve dekorasyonun geleneksel ile modern dengesini koruması hedeflenmiş.

Los Angeles’ta 1923’te İspanyol tarzda inşa edilen, Michael C. Hall’a ait vintage parçalarla ve Kishani Perera’nın dokunuşlarıyla şıklığa bürünen iki katlı ev tam 96 yıllık.

6 odası ve 6 banyosu olan evin, tropikal peyzajlı geniş bahçesinde; yemek yeme alanı, ısıtmalı yüzme havuzu, garaj ve yatılı misafirler için ayrı bir  ev  bulunuyor. Los Feliz mimarisinin kalbi olan 521 metrekarelik evin ferah, aydınlık odalarında gezmeye var mısınız?

Rustik Dokunuş

Geçmişte depo, ambar hatta ahır gibi dış mekanlarda kullanılan ahşap kapıların, son dönemlerde iç mekanlarda da oldukça hoş etkiler yarattığı gerçeği bu evde vücut bulmuş adeta. Alt katta yaklaşık sekiz metre genişliğindeki yüksek tavanlı alanı; hem açık hem bölünmüş olarak kullanmak için, salonla yemek odasının arasına iki kanatlı beyaz bir ahır kapısı yerleştirilmiş. Monte edildiği duvarın yanlarına doğru kaydırılarak açılan bu kapı, görkemli eve şıklık katan muazzam detaylardan.

Kitapların Arasında Aydınlık Bir Pencere

Hemen hemen her odada gün ışığının olabildiğince iç mekana taşınmasını sağlayan oldukça büyük pencereler barındıran evde, Kishani Perera’nın yarattığı hoş detaylardan biri de boydan boya bir duvarı kaplayan ve ortasında büyük bir pencere bulunan bir kitaplık. Hem manzarası hem de etrafını çevreleyen kitaplık sayesinde bu pencere,  muhteşem evin odak noktalarından biri haline getirilmiş.

Ferahlatan Detaylar

Balık sırtı kaplamasıyla gümüş bir konsol, salona giren ışığı engellemeden tavanın yüksekliğini vurgulayan cam şişelerden oluşan vintage bir avize,  iki duvarı da pencerelerle kaplı yemek odası, büyük banyodaki sadelik, minimalizm esintili mutfağın beyaz mermerden yapılmış tezgahları, geniş mutfak adası…

Bir de 1960’larda Almanya’da bir üniversitede kullanılmış olan turuncu bankın mutfağa kattığı hareket.. Hepsi de geleneksel ile modernin ustalıkla dengelendiğinin ve Michael C.Hall’in incelikli zevkinin kanıtı.Etiketler: , ,

BENZER YAZILAR